R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41572508 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Czasówka smagana wiatrem

 

Ponad 100 osób ścigało się Obornikach


Mistrzowie Obornik w jeździe indywidualnej na czas.
Fot. archiwum Obornickiego Towarzystwa Cyklkistów

Ponad 100 osób wzięło udział w Mistrzostwach Obornik w jeździe indywidualnej na czas. Impreza odbyła się w minioną sobotę, jej uczestnicy mieli do pokonania dystans 12,5 km. Oddzielnie klasyfikowano mastersów z licencjami i zawodników kategorii cyklosport, oddzielnie amatorów.

Mówiąc w wielkim skrócie, prezes Obornickiego Towarzystwa Cyklistów Leszek Kaźmierczak oraz jego koledzy nie zwalniają tempa w organizacji dużych zawodów kolarskich. 22 kwietnia na Ziemi Obornickiej zorganizowali niezwykle udany II Ogólnopolski Supermaraton Szosowy "Krainą Trzech Rzek". W sobotę 20 maja, już po raz kolejny, przeprowadzili Mistrzostwa Oborniak w jeździe indywidualnej na czas na dystansie 12,5 km.

Na ulicy Towarowej, na wysokości siedziby firmy DT Swiss Polska, pojawili się zawodnicy z całego kraju, między innymi z Łomianek, Szklarskiej Poręby, czy też Radzynia Podlaskiego. Z tego miejsca startowali i tutaj też była usytuowana meta.

– Nie było lekko - zgodnie twierdzili startujący. Wiatr dmuchał w twarz z przodu, chwilami z boku. Nikt się jednak nie wycofał ze sportowej rywalizacji

Najlepszy czas wśród startujących uzyskał renomowany zawodnik kategorii cyklosport: Robert Żmudzin z Wolsztyna (reprezentuje barwy FTI Racing Team) - 16.24 min. W tym miejscu warto przypomnieć, że 22 kwietnia triumfował w II Ogólnopolskim Supermaratonie Szosowym w Obornikach, dwa zaś dni wcześniej wygrał drugi w tym roku czwartek kolarski na torze samochodowym "Poznań".

Znany w całym kraju Grzegorz Golonko z Łomianek (między innymi z organizacji maratonów MTB) uzyskał czas gorszy od Żmudzina o 5 sekund. Trzeci był Michał Kostuch z Zamku Kiszewskiego - 16.43 min.

Najlepszy czas wśród pań uzyskała Malwina Kiszewska z Głowna - 20:43 przed Joanną Kucal z Konina (21.17) i Martą Knap z Piły (22.26).

Wśród amatorów najlepszy czas uzyskał Maciej Adamczyk - 17.31 min., który - pod nieobecność Artura Spławskiego (wyścig w Rawie Mazowieckiej) - okazał się najlepszym czasowcem Ziemi Obornickiej.

Imprezę (wpisana do kalendarza wyścigów kolarskich mastersów) współfinansował Urząd Miasta w Obornikach. Dla zwycięzców, jak na dużych wyścigach, nie zabrakło butelek szampana ufundowanych przez firmę internetową Arkadiusza Knapa - Stickers4bikes.

Oborniki aktywnością tutejszych ludzi kolarstwa czynią sobie rozgłos w kraju i przybliżają się do dnia, w którym odbędzie się tutaj właśnie krajowy championat mastersów w jeździe indywidualnej na czas. Na sprawdzonej trasie, przy nowoczesnej na wskroś firmie DT Swiss Polska.

                                  Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL