R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41322486 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Bartosz Rudyk najszybszy na finiszu

 

Reprezentanci Polski ścigali się dzisiaj
na torze samochodowym "Poznań"


Bartosz Rudyk (biało-czerwony strój) finiszował najszybciej.
Fot. Krzysztof Nowak

Bartosz Rudyk (reprezentacja Polski) finiszował dziś najszybciej na torze samochodowym "Poznań" podczas 21. w tym roku czwartku kolarskiego. I kiedy wydawało się, że na ostatnich metrach o pierwsze miejsca powalczą Jakub Najs, Sławomir Spławski i Artur Kozal, 19-latek z Laskowic pokazał jakie przyspieszenie może mieć torowiec w biało-czerwonym stroju.

Bartosz Rudyk był dziś jednym z najbardziej aktywnych zawodników na torze "Poznań". I tak prawie od początku do końca zmagań na dwunastu rundach, 48996 metrach. Finiszował jak kolarski mistrz, ale nie został sklasyfikowany, gdyż i on i koledzy z torowej reprezentacji Polski (podopieczni Jacka Kasprzaka) jechali dziś treningowo.


Kazimierz Marchewka dał kolarzom sygnał rozpoczęcia jazdy.
Fot. Piotr Kurek

Przygotowują się oni do ważnych wyścigów międzynarodowych, między innymi torowych Mistrzostw Europy w Berlinie i listopadowych zawodów Pucharu Świata na torze BGŻ w Pruszkowie.

– W niedzielę pojawimy się znów w Poznaniu, na Bike Challenge 2017 - powiedzieli mi dziś zgodnie Adrian Tekliński i Bartosz Rudyk. – Będą z nami także Dawid Czubak i Daniel Staniszewski, koledzy z torowej reprezentacji Polski. Sprawdzimy siebie i innych na dystansie 120 kilometrów - podkreślili mistrz świata w scratchu i najszybszy dziś na finiszu Bartosz Rudyk.


Na podium (od lewej) Sławomir Spławski, Jakub Najs i Artur Kozal. Z przodu Bartosz Rudyk, Romuald Szaj i Adrian Tekliński.
Fot. Piotr Kurek

W tej sytuacji trzy pierwsze miejsca zajęli: 1. Jakub Najs (Voster Uniwheels Team), 2. Sławomir Spławski (Merx Team), 3. Artur Kozal (FTI Racing Team Pro). Czas Jakuba Najsa - 1:05:23, taki sam mieli też: Sławomir Spławski, Artur Kozal, Wojciech Ziółkowski (NTS JF-Duet Nexelo Nowogard), Piotr Lis (Sportimed) i Tobiasz Pawlak (Tarnovia Tarnowo Podgórne)


Adrian Tekliński, Romuald Szaj i Bartosz Rudyk.
Fot. Piotr Kurek

Startowało dziś 79 osób, w tym aż dziesięć pań. W kategorii łaczonej M40+50 triumfował Piotr Pawłowski (Huzar Bike Academy Sobótka) - 1:07:11 przed Janem Zugajem (PHUP Bicykl Jan Zugaj) i Piotrem Linkowskim (FTI Racing Team), cała trójka w tym samym czasie. W kategorii M60+ pierwsze trzy miejsca zajęli: 1. Jakub Malke, 2. Janusz Węcłzawiak i 3. Zbigniew Derda.

Wśród dziewięciu pań triufmowała Kamila Wójcikiewicz z Poznania przed Karoliną Lipiejko (Stal Grudziądz) i Renatą Kozanecką (Cityzen).

Kolejny czwartek kolarski za tydzień - 14 września. Będzie do pokonania 12 rund. Początek jazdy o 17.30, weryfikacja zgłoszeń od 16 do 17.

                                Piotr Kurek 
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL