Bartosz Rudyk najszybszy na finiszu

Reprezentanci Polski ścigali się dzisiaj
na torze samochodowym "Poznań"

Bartosz Rudyk (biało-czerwony strój) finiszował najszybciej.

Bartosz Rudyk (reprezentacja Polski) finiszował dziś najszybciej na torze samochodowym "Poznań" podczas 21. w tym roku czwartku kolarskiego. I kiedy wydawało się, że na ostatnich metrach o pierwsze miejsca powalczą Jakub Najs, Sławomir Spławski i Artur Kozal, 19-latek z Laskowic pokazał jakie przyspieszenie może mieć torowiec w biało-czerwonym stroju.

Bartosz Rudyk był dziś jednym z najbardziej aktywnych zawodników na torze "Poznań". I tak prawie od początku do końca zmagań na dwunastu rundach, 48996 metrach. Finiszował jak kolarski mistrz, ale nie został sklasyfikowany, gdyż i on i koledzy z torowej reprezentacji Polski (podopieczni Jacka Kasprzaka) jechali dziś treningowo.

Kazimierz Marchewka dał kolarzom sygnał rozpoczęcia jazdy.

Przygotowują się oni do ważnych wyścigów międzynarodowych, między innymi torowych Mistrzostw Europy w Berlinie i listopadowych zawodów Pucharu Świata na torze BGŻ w Pruszkowie.

– W niedzielę pojawimy się znów w Poznaniu, na Bike Challenge 2017 - powiedzieli mi dziś zgodnie Adrian Tekliński i Bartosz Rudyk. – Będą z nami także Dawid Czubak i Daniel Staniszewski, koledzy z torowej reprezentacji Polski. Sprawdzimy siebie i innych na dystansie 120 kilometrów - podkreślili mistrz świata w scratchu i najszybszy dziś na finiszu Bartosz Rudyk.

Na podium (od lewej) Sławomir Spławski, Jakub Najs i Artur Kozal. Z przodu Bartosz Rudyk, Romuald Szaj i Adrian Tekliński.

W tej sytuacji trzy pierwsze miejsca zajęli: 1. Jakub Najs (Voster Uniwheels Team), 2. Sławomir Spławski (Merx Team), 3. Artur Kozal (FTI Racing Team Pro). Czas Jakuba Najsa - 1:05:23, taki sam mieli też: Sławomir Spławski, Artur Kozal, Wojciech Ziółkowski (NTS JF-Duet Nexelo Nowogard), Piotr Lis (Sportimed) i Tobiasz Pawlak (Tarnovia Tarnowo Podgórne)

Adrian Tekliński, Romuald Szaj i Bartosz Rudyk.

Startowało dziś 79 osób, w tym aż dziesięć pań. W kategorii łaczonej M40+50 triumfował Piotr Pawłowski (Huzar Bike Academy Sobótka) - 1:07:11 przed Janem Zugajem (PHUP Bicykl Jan Zugaj) i Piotrem Linkowskim (FTI Racing Team), cała trójka w tym samym czasie. W kategorii M60+ pierwsze trzy miejsca zajęli: 1. Jakub Malke, 2. Janusz Węcłzawiak i 3. Zbigniew Derda.

Wśród dziewięciu pań triufmowała Kamila Wójcikiewicz z Poznania przed Karoliną Lipiejko (Stal Grudziądz) i Renatą Kozanecką (Cityzen).

Kolejny czwartek kolarski za tydzień - 14 września. Będzie do pokonania 12 rund. Początek jazdy o 17.30, weryfikacja zgłoszeń od 16 do 17.