R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41572609 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Tour de France - Contador wystartuje

 

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS)
rozpatrzy sprawę w dniach 1-3 sierpnia

Trzykrotny zwycięzca wyścigu kolarskiego Tour de France Hiszpan Alberto Contador wystartuje w tegorocznej imprezie. Kolarz podejrzewany jest o stosowanie dopingu, jednak Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) rozpatrzy jego sprawę dopiero w sierpniu.

Start Hiszpana potwierdził menedżer grupy Saxo Bank Bjarne Riis. "Jedziemy po zwycięstwo, Alberto będzie największym atutem naszego zespołu. Uważamy, że do czasu, aż jego sprawa będzie rozpatrzona przez Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu, jest pełnoprawnym zawodnikiem i ma prawo startować we wszystkich, najbardziej prestiżowych wyścigach" - uważa Riis.

Tegoroczny Tour de France rozpoczyna się 2 lipca.

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) rozpatrzy sprawę podejrzanego o stosowanie dopingu Contadora w dniach 1-3 sierpnia. Podczas ubiegłorocznego Tour de France w próbkach moczu Contadora wykryto mikroskopijną ilość clenbuterolu. Kolarz twierdzi, że był to efekt nieświadomego spożycia mięsa wołowego skażonego tym środkiem i cały czas podkreśla, że jest niewinny.

Hiszpańska federacja oczyściła go z zarzutów, ale od tej decyzji odwołała się do CAS zarówno Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI), jak i Światowa Agencja Antydopingowa (WADA). W oczekiwaniu na wyrok trybunału w Lozannie Hiszpan może startować, 29 maja zwyciężył po raz drugi w karierze w Giro d'Italia.

Contador jest najlepszym kolarzem ostatnich lat, jedynym obecnie, a piątym w historii, który triumfował we wszystkich trzech wielkich tourach: Giro, Tour de France oraz Vuelta a Espana. Wyścig dookoła Francji wygrał trzykrotnie: w 2007, 2009 i 2010 roku.

W ekipie Saxo Bank na Tour de France znaleźli się obok Contadora Hiszpanie Jesus Hernandez, Dani Navarro i Benjamin Noval, Australijczyk Richie Porte, Włoch Matteo Tosatto i trzech Duńczyków Chris Anker Sorensen, Nicki Sorensen oraz Brian Vandborg.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL