R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41131862 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-13
Mariusz Witecki (Mróz Action Uniqa) wygrał
wyścig Szlakiem Grodów Piastowskich

 

Piękny prezent na 28. urodziny

Mariusz Witecki (Mróz Action Uniqa) wygrał w niedzielę w Polkowicach międzynarodowy wyścig kolarski Szlakiem Grodów Piastowskich. Kolarz grupy Mróz wyprzedził o 13 sekund Ukraińca Wołodymyra Starczyka z ekipy Amore e Vita.

Ostatni, trzeci etap, z Głogowa do Polkowic (191 km) wygrał Tomasz Smoleń (CCC Polkowice), który wyprzedził na finiszu znakomitego niemieckiego sprintera Danilo Hondo. Trzeci był inny kolarz CCC - Krzysztof Jeżowski.


Mariusz Witecki (Mróz Action Uniqa) wygrał 44. edycję wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich. Zwycięzca na trasie pierwszego etapu Jawor-Złotoryja.

Klasyfikację punktową wygrał Starczyk, a w klasyfikacji górskiej zwyciężył Jacek Morajko (Mróz Action Uniqa).

Trzeci etap (Głogów - Polkowice, 191 km) - wyniki

1. Tomasz Smoleń (Polska/CCC Polsat Polkowice) - 4:39.55 h
2. Danilo Hondo (Niemcy/PSK Whirlpool Author)
3. Krzysztof Jeżowski (Polska/CCC Polsat Polkowice)
4. Jurij Metluszenko (Ukraina/Amore e Vita)
5. Steffen Radochla (Niemcy/Elk Haus)
6. Roger Kluge (Niemcy/LKT Brandenburg) - wszyscy ten sam czas

Klasyfikacja końcowa

1. Mariusz Witecki (Mróz Action Uniqa) - 13:35.41 h
2. Wołodymir Starczyk (Ukraina/Amore e Vita) - strata 13 sekund
3. Daniele Callegarin (Włochy/Centri della Calzatura) - 22 sekundy
4. Wojciech Halejak (DHL-Author) - 34 sekundy
5. Bartłomiej Matysiak (CCC Polkowice) - 42 sekundy
6. Patrik Sinkewitz (Niemcy/PSK Whirpool-Author) - 52 sekundy

***

Jacek Morajko wygrał w sobotę w Świdnicy drugi etap 44. kolarskiego wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich. Koszulkę lidera zdobył jego kolega z grupy Mróz - Mariusz Witecki.

Jacek Morajko i Mariusz Witecki dojechali do mety w sześcioosobowej czołówce, wyprzedzając o 37 sekund peleton z dotychczasowym liderem Włochem Daniele Callegarinem.


2. etap, Legnica - Świdnica (188,5 km) - wyniki

1. Jacek Morajko (Mróz) - 4: 44.39 h
2. Marek Rutkiewicz (DHL Author)
3. Andrea Pagoto (Włochy/Utensilnord)
4. Wołodymyr Starczyk (Ukraina/Amore e Vita)
5. Mariusz Witecki (Mróz) - wszyscy ten sam czas
6. Mateusz Taciak (Mróz) - strata 6 sekund

Klasyfikacja generalna po 2. etapach

1. Mariusz Witecki - 8: 55.33 h
2. Wołodymyr Starczyk - strata 13 sekund
3. Daniele Callegarin (Włochy/Centri della Caltzatura) - 22 sekundy
4. Wojciech Halejak (DHL-Author) - 34 sekundy
5. Bartłomiej Matysiak ( CCC Polkowice) - 42 sekundy
6. Patrik Sinkewitz (Niemcy/PSK Whirpool-Author) - 52 sekundy


Jacek Morajko (24) w sobotę wygrał etap z Legnicy do Świdnicy, dzień wcześniej wygrał trzy górskie premie.

***
Przez dwa dni miałem niepowtarzalną okazję towarzyszyć kolarzom Mroza startującym w wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich.

– Tak na dobrą sprawę, nie wiemy, na co nas stać - powiedział przed rozpoczęciem wyścigu do swych zawodników Piotr Kosmala, dyrektor sportowy grupy kolarskiej Mróz Action Uniqa. – Zobaczymy, jak wypadniemy w konfrontacji z najlepszymi polski ekipami i kolarzami z zagranicy.

Co tu dużo mówić, wyścig rozpoczął się etapem Jawor - Złotoryja o długości 168 km (wyszło 165). Na pierwszej premii (8,8 km) Błażej Janiaczyk (Mróz) był trzeci, na pierwszej górskiej premii (Kapela - 40 km) najszybszy był Jacek Morajko (Mróz). Ten zawodnik, olimpijczyk z Pekinu, na następnej premii górskiej (miejscowość Podgórki - 79 km) znów był najlepszy. Jakby tego było mu mało, wygrał także następną górską (setny kilometr). I pierwszego dnia objął prowadzenie w klasyfikacji na najlepszego "górala".

Na metę w Złotoryi, była ona usytuowana w tym samym miejscu, co w ubiegłym roku podczas szosowych mistrzostw Polski, Jacek Morajko przyjechał w drugiej grupie za 8-osobową czołówką. Był w niej za to jego serdeczny przyjaciel Mariusz Witecki (nr startowy 21), który zajął czwarte miejsce. Na mecie miał do siebie trochę pretensji o to, że przy końcowym podjeździe wybrał złe przełożenie, co skutkowało czwartym miejscem.

W Złotoryi Jacek Morajko (24) i Mateusz Taciak (25) dojechali w drugiej grupie.


Ekipa Mróz Action Uniqa przed startem do etapu Jawor - Złotoryja. Stoją (od lewej): Mariusz Witecki, Błażej Janiaczyk, Wojciech Dybel, Mateusz Taciak, Mateusz Mróz, Jacek Morajko, Piotr Osiński i Paweł Cieślik.

– Sobota była naszym dniem, popisowym dniem - powiedział Wielkopolskiemu Rowerowaniu Piotr Kosmala. – Jacek Morajko wygrał etap, a Mariusz Witecki został liderem klasyfikacji generalnej. W pierwszej szóstce przyjechało trzech naszych zawodników - dodał Piotr Kosmala, jeden z najbardziej doświadczonych dyrektorów sportowych grup kolarskich w Polsce.

– Wygraliśmy etap, mamy lidera, prowadzimy w punktacjach: górskiej, punktowej - podkreślił Piotr Kosmala. Zasadniczą grupę, po pierwszej szóstce, przyprowadził także na linię mety jako pierwszy nasz zawodnik - Błażej Janiaczyk.

W sobotę Piotr Kosmala nie krył swej radości. Prowadzona przez niego ekipa, mocno odmłodzona w tym sezonie, pokazała tego dnia swą sportową wartość. W niedzielę okazało się, że potrafili obronić sobotni sukces i wygrać indywidualnie wyścig, także klasyfikację na najlepszego zawodnika w klasyfikacji górskiej.

W wyścigu jechali: Mariusz Witecki (nr startowy 21), Błażej Janiaczyk (22), Piotr Osiński (23), Jacek Morajko (24), Mateusz Taciak (25), Wojciech Dybel (26), Paweł Cieślik) i Mateusz Mróz (28).

Mariusz Witecki wygrywając wyścig Szlakiem Grodów Piastowskich sprawił sobie olbrzymi prezent na urodziny. Dziś, 10 maja, ukończył dwadzieścia osiem lat. Sympatyczny kolarz ekipy Mróz Action Uniqa powiedział: - Ten sukces w pełni jeszcze do mnie nie dociera. W 2006 roku zostałem mistrzem Polski, dziś wygrałem ważny polski wyścig wieloetapowy. I to po górach. Radość rozpiera moje serce, gdyż wygrałem rywalizację z wieloma świetnymi kolarzami - polskimi i z zagranicy.

Krótki komentarz

Mariusza Witeckiego, jak i pozostalych jego kolegów z ekipy, miałem okazję bliżej poznać w lutym tego roku na ich pierwszym zgrupowaniu w Hiszpanii, w Lloret de Mar pod Barceloną. Rozmawiałem z nimi o ich planach i nadziejach sportowych w 2009 roku. Jest dopiero początek maja a MROZOWCY wygrali już kilka wyścigów w Polsce. Sukces Mariusza Witeckiego w prestiżowym wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich, wygrane Błażeja Janiaczyka i Mateusza Taciaka być może są zapowiedzią nowych sukcesów ekipy Mróz, która kilkanaście lat temu rozpoczęła transformację polskiego kolarstwa, od amatorskiego do profesjonalnego.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL