R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902498 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Jakub Malke najszybszy po deszczu

 

Inauguracja czwartków kolarskich w Poznaniu


Kolarze na torze samochodowym "Poznań" jadą po ulewnym deszczu. 2 czerwca 2020.
Fot. Bernard Bocian

76 kolarzy wystartowało dziś w wyścigu szosowym na torze samochodowym "Poznań", inaugurującym czwartki kolarskie 2020 w tym właśnie miejscu. Wygrał go Jakub Malke przed Tomaszem Grobelnym i Adamem Kaczmarkiem.

– Wygrałem po raz pierwszy na torze samochodowym "Poznań" - mówi Jakub Malke, fan jazdy na rowerze, mistrz gry na saksofonie i artysta pięknych fotografii. – Pierwszy wyścig kolarski w tym roku w Poznaniu wypadł po wielkiej ulewie: deszczowi towarzyszył grad. Start został opóźniony o prawie godzinę.

– Był to naprawdę ładny wyścig. Po zimowej przerwie i tej spowodowanej epidemią koronowirusa widać było, że koledzy są dobrze przygotowani do sezonu 2020. Asfalt był mokry i na zakrętach trzeba było bardzo uważać. Mniej więcej w połowie dystansu czterech zawodników, w tym ja, odjechało peletonowi na 20 sekund, ale ostatecznie nas dogonił. Wszystko rozegrało się na ostatnich dwóch kilometrach, gdy na wysokości wiaduktu rozpoczęła się rozgrywka o zwycięstwo - to słowa Jakuba Malke, syna byłego kolarza Lecha Poznań Bogusława Malke.

Kuba Malke startował z numerem 1, bo taki otrzymał od organizatorów, Pani Anny Szaj. – W moim sukcesie jest cząstka tej dobroci, którą od Niej odebrałem. Cieszę się niezmiernie z tego sukcesu, choć przyznam, że w tym roku zaledwie trzy razy pedałowałem na rowerze na szosie, ale regularnie siadałem na trenażer.

Miało być dziś 15 rund, ale z uwagi na deszcz i późniejszy start, mężczyzni w przedziale 18-49 lat ścigali się na dystansie 41 kilometrów (10 okrążeń). Zwycięzca osiągnął przeciętną prędkość ponad 45 km/h, na finiszu pędził po swój sukces ponad 63 km na godzinę.

Tegoroczny sezon czwartków kolarskich miał się rozpocząć 2 kwietnia, ruszył dziś - z dwumiesięcznym opóźnieniem z wiadomych względów. Brać kolarska na to czekała z wielkim utęsknieniem i dała radę w trudnych warunkach, na śliskim asfalcie po ulewnym deszczu, szybko pędzić.

I coś jeszcze niezmiernie ważnego: ten wyścig jest chyba pierwszym w tym roku w Polsce. Bez udziału kibiców. Poznań dał dziś przykład innym.

                                    Piotr Kurek

 

Wyniki - Kolarski czwartek (02.06.2020)
https://www.dropbox.com/s/f3r1pzuxcb…/wtorek%2002062020.pdf…

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL