R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41601892 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Marcin Białobłocki show

 

Kryterium na torze samochodowym "Poznań"


Marcin Białobłocki (drugi z lewej) pokazał swe sportowe możliwości.
Fot. Piotr Kurek

Marcin Białobłocki pokazał dziś na torze samochodowym "Poznań" jak szybko i solo można pedałować po zwycięstwo w kryterium szosowym II Grand Prix Prinzwear. Dystans 82 kilometrów pokonał ze średnią prędkością 48,5 km/h w czasie 01:46:26.


Prawie 70 mężczyzn (elita, U-23, mastersi) stanęło dziś na starcie, by ścigać się w II Grand Prix Prinzwear. Startujący mieli do pokonania 82 kilometry na 20 rundach toru "Poznań". Zawodnicy zdobywali punkty zgodnie z przepisami Polskiego Związku Kolarskiego: na ostatnim okrążeniu - 10, 6, 4, 2, na co piątym - 5, 3, 2, 1, na pozostałych - 2, 1. Do zdobycia było ich 103.

Pierwszą rundę najszybciej przejechali Damian Papierski (2 pkt.) przed Szymonem Ptasznikiem (1 punkt). Na drugiej punktowali Bartosz Rudyk (2 pkt.) i Tobiasz Pawlak (1). I już wkrótce potem rozpoczął się kolarski show w wykonaniu pary Szymon Krawczyk i Marcin Białobłocki. Odjechali reszcie zawodników i z każdym okrążeniem powiększali przewagę nad nimi. I tak runda po rundzie punktowali.

Cztery rundy przed finiszem tempa narzuconego przez Marcina Białobłockiego nie wytrzymał Szymon Krawczyk. Były reprezentant Polski, teraz już masters, do końca swej jazdy nie zwalniał tempa pedałowania. Na metę wjechał solo z podniesionymi rękoma. Jego czas - 01:41:26, średnia prędkość 48,5 km/h.

II Grand Prix Prinzwear - wyniki
1. Marcin Białobłocki - 49 pkt.
2. Szymon Krawczyk, elita - 26
3. Bartosz Rudyk, elita - 11
4. Damian Papierski, elita - 8
5. Szymon Potasznik, U-23 - 4
6. Marcin Karbowy, masters - 2
7. Tobiasz Pawlak, elita - 2
8. Artur Kozal, masters - 1

Organizatorzy - firma Prinzwear i Wielkopolskie Towarzystwo Cyklistów - drugi raz w tym roku przeprowadzili udaną imprezę kolarską na torze samochodowym "Poznań". Kibice mieli na co patrzeć i podziwiać.

Sponsorsko ładnie się pokazał Browar Fortuna z Miłosławia, prezentując kolarzom po wysiłku piwo bezalkoholowe najwyższej jakości.

                                Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL