R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41309913 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Anna Harkowska i Marek Rutkiewicz
bronią tytułów sprzed roku

 

Szosowe Górskie Mistrzostwa Polski już w ten weekend na terenie gminy Podgórzyn


Tak przed rokiem, 28 sierpnia 2011, Marek Rutkiewicz wywalczył tytuł mistrza Polski.

Już w najbliższy weekend 25-26 sierpnia na terenie gminy Podgórzyn rozegrane zostaną Górskie Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. Podobnie jak przed rokiem, zawodniczki i zawodnicy rywalizować będą na ciężkiej, liczącej 14,5 km rundzie z Podgórzyna do Sosnówki Górnej poprzedzonej 8,2-kilometrowym dojazdem.

Podczas Górskich Mistrzostw Polski rozdanych zostanie dziesięć kompletów medali. Oprócz rywalizacji w kategoriach junior młodszy, junior, młodzieżowiec oraz elita kobiet i mężczyzn, do walki o biało-czerwoną koszulkę staną tandemy osób niewidzących i niedowidzących również wśród kobiet i mężczyzn. Oto jak wygląda plan zawodów.


Tak było przed rokiem. Marek Rutkiewicz (mistrz Polski), Mateusz Taciak (drugie miejsce) i Paweł Cieślik (trzecie miejsce).

Uroczyste otwarcie mistrzostw nastąpi w Borowicach w sobotę 25 sierpnia o godzinie 9.15. Sportową rywalizację od godziny 10.00 rozpoczną juniorzy młodsi, którzy pokonają dystans 80,7 km (5 okrążeń). W kolejnym wyścigu o godzinie 12.15 na starcie staną juniorki młodsze, dla nich organizatorzy wyznaczyli trasę trzech okrążeń (51,7 km).

Start głównego sobotniego wyścigu open kobiet, czyli elity, orliczek i juniorek zaplanowano na godzinę 13.45. Dystans do pokonania wyniesie, podobnie jak w rywalizacji juniorów młodszych, 80,7 km. Tytułu w elicie kobiet bronić będzie Anna Harkowska (OKS Warmia i Mazury Kalisto). W wyścigu elity kobiet weźmie udział tegoroczna szosowa mistrzyni Polski w wyścigu ze startu wspólnego, olimpijka z Londynu Katarzyna Pawłowska (UKS Jedynka Limaro Kórnik).

Wręczenie medali dla uczestników pierwszego dnia rywalizacji odbędzie się przy linii mety około godziny 16.00.

W drugim dniu Górskich Mistrzostw Polski zaplanowano trzy wyścigi. Od godziny 9.30 do rywalizacji na dystansie 51,7 km (3 okrążeń) przystąpią obie grupy tandemów osób niewidzących i niedowidzących a pięć minut później na zakładkę wystartują juniorzy, którzy do pokonania będą mieli 7 okrążeń, czyli łącznie 109,7 km. Start finałowego wyścigu młodzieżowców i elity mężczyzn zaplanowano na godzinę 13.15. Wówczas to do rywalizacji staną czołowi polscy kolarze szosowi, walczący dodatkowo po raz pierwszy od tego roku o punkty w cyklu BGŻ ProLiga.

Faworytem zawodów będzie obrońca tytułu Marek Rutkiewicz z grupy CCC Polsat Polkowice, który jeśli wygra lub osiągnie metę przed najgroźniejszym rywalem Mariuszem Witeckim już w niedzielę na jeden wyścig przed końcem zapewni sobie końcowy sukces w BGŻ ProLidze. Wręczenie nagród i dekoracje niedzielnych wyścigów zaplanowano na godzinę 16.30.


Kolarze przejeżdżają obok słynnego tramwaju (pomnik komunikacji) w Podgórzynie. 28 sierpnia 2011.

Przed rokiem w wyścigu elity mężczyzn bardzo dobrze pojechali Wielkopolanie: Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice) wywalczył tytuł pierwszego wicemistrza Polski, drugim wicemistrzem kraju został Paweł Cieślik (BGŻ Team).

Biuro Górskich Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym mieścić się będzie, podobnie jak w ubiegłym roku, w Ośrodku Wczasowym Hottur w Borowicach. Linię mety i miejsce dekoracji zwycięzców wyznaczono w Sosnówce Górnej przy DW "Społem".

Organizatorem imprezy jest Karkonoskie Stowarzyszenie Cyklistów z Jeleniej Góry.


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL