R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41888504 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Jutro 10 rund na torze Poznań

 

Szosowcy inaugurują czwartkowe wyścigi


Oj, będzie się działo od jutra na torze samochodowym "Poznań".

Wystartują punktualnie o godzinie 18.00 na torze samochodowym "Poznań", by zmierzyć się z dystansem prawie 41 kilometrów i rywalami. Jutro, 16 kwietnia 2015, szosowcy Grodu Przemysła i Wielkopolski, mile widziani będą fani cyklizmu z innych rejonów kraju, rozpoczynają tegoroczne "czwartki kolarskie". Takich spotkań w tym roku będzie aż dwadzieścia! Wszystkie w tym samym miejscu, gdzie ścigają się auta i motocykle.

Jutro szosowcy będą mieli do pokonania 10 rund na torze samochodowym "Poznań", którego długość wynosi 4086 metrów. Po niezwykle udanym rozpoczęciu sezonu kolarskiego w Sobótce (szosa) i w Dolsku (MTB) będzie to kolejne spotkanie ludzi cyklizmu - pierwsze w tym roku w naszym mieście.

Zgłoszenia do imprezy przyjmowane są do końca dnia dzisiejszego na stronie internetowej http://www.speedtimecycling.eu/. Opłata startowa wynosi 10 złotych.

Startujący ścigać się będą w czterech kategoriach: do lat 39, 40-59 lat, powyżej 60 lat oraz kobiety open. Okazję do rywalizacji będą miały dzieci (pojadą tylko jedną rundę).

Odbędą się cztery "czwartki niespodzianki", podczas których zostaną wręczone nagrody pieniężne za trzy pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach: za pierwsze - 350 złotych, za drugie - 200 zł, za trzecie - 100 zł. Natomiast za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej będą wręczone następujące nagrody finansowe: za 1. miejsce - 1200 zł, za 2. miejsce - 800 zł, za 3. miejsce - 600 złotych.

Kobiety w przypadku frekwencji powyżej 20 uczestniczek będą nagradzane jak mężczyźni, w przypadku mniejszej frekwencji odpowiednio za "czwartek": 1. miejsce - 250 zł, 2. miejsce - 150 zł, 3. miejsce - 100 zł. Natomiast za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej będą wręczone następujące nagrody finansowe: za 1. miejsce - 700 zł, 2. miejsce - 400 zł, 3. miejsce - 250 zł.

Do klasyfikacji generalnej zaliczane zostaną najlepsze wyniki każdej/ każdego zawodnika z dziesięciu imprez.

Dzieci będą nagradzane pucharami lub statuetkami za trzy pierwsze miejsca.

Organizatorem całego tegorocznego cyklu jest Poznańskie Towarzystwo Cyklistów, przy współpracy firmy Speed Time Cycling oraz miasta Poznania. Dyrektorem wyścigu jest Romuald Szaj, sędzią imprezy Piotr Kożuch, pomiaru czasu dokonuje Speed Time Cycling.

Drugi z kolei "czwartek kolarski" odbędzie się 23 kwietnia 2015.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL