R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41832147 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Bardzo szybko i bardzo nerwowo

 

Sławomir Spławski pierwszy na mecie


Ostatnie chwile pzed startem.
Fot. Piotr Kurek

Dzisiejszy czwartek kolarski na torze samochodowym "Poznań" zgromadził na starcie 116 fanów szosy, w tym osiem pań i pięciu zawodników elity - Kacpra Kistowskiego, Wojciecha Ziółkowskiego, Grzegorza Stępniaka, Tobiasza Pawlaka i Jakuba Najsa. Było bardzo szybko i bardzo nerwowo, szczególnie na ostatnim (piętnastym) okrążeniu. Zwyciężył Sławomir Spławski (Merx Team) przed Arturem Kozalem (FTI Racing Team) i Pawłem Szczepaniakiem (Prinz Wear Szczepan Bike).

Wystartowali o godzinie 18,15, by finiszować po godzinie 18 minutach 32 sekundach. Była to bardzo szybka jazda, gdyż triumfator Sławomir Spławski pokonał dystans 62 km (15 rund) ze średnią prędkością 47,47 km/h.


6 września 2018 ścigało się 116 osób, w tym osiem pań.
Fot. Piotr Kurek

Od początku wyścigu kolarze amatorzy i pięciu zawodników elity, otóż wszyscy oni mieli wielką ochotę na szybką jazdę. Na każdym kolejnym okrążeniu ktoś inny był na czele grupy, a licznie obserwujący widzowie widzieli w dynamicznych akcjach Sławomira Spławskiego, Artura Spławskiego, Damiana Mielę, Piotra Lisa, Jakuba Kędziorę, Karola Piekarskiego i piątkę z elity.

– To był bardzo nerwowy wyścig, szczególnie na ostatniej rundzie - mówił za linią mety Artur Kozal, wielce doświadczony zawodnik i zwycięzca wielu czwartków kolarskich. – Było niepotrzebne przepychanie, jazda z jednej strony toru na drugą, ogólna nerwowość - podkreślił lider FTI Racing Teamu. I dodał: – Po dzisiejszym dniu każdy ze ścigających musi się zastanowić, co zrobić, by rywalizacja była nadal na wysokim poziomie sportowym i zarazem bezpieczna. 


Karolina Przybylak (1. miejsce wśród kobiet), Natalia Szymczak (3. miejsce) i Sławomir Spławski na podium, przed nim Anna Szaj - współorganizatorka czwartków kolarskich na torze samochodowym "Poznań".
Fot. Piotr Kurek

Zanim Sławomir Spławski dojechał do mety jako zwycięzca a za nim Artur Kozal i Paweł Szczepaniak, przy wyjściu z wirażu na ostatnią prostą doszło do kraksy, w której leżeli i zostali poturbowani Marta Gogolewska (Merx Team) i Piotr Sućko (Funclub).

                                     Piotr Kurek 
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL