R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41327537 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Prezent na 33. urodziny

 

Reprezentanci Polski podkręcali dziś mocno
tempo na torze samochodowym "Poznań"


Finiszowali w słoneczny dzień - 6 lipca 2017.
Fot. Piotr Kurek 

To było rekordowe dwanaście rund na torze samochodowym "Poznań" w tym roku. Najszybsi kolarze przejechali dystans 48996 metrów w jedną godzinę 1 minutę 45 sekund, czyli ze średnią prędkością 47,6 km na godzinę. Triumfował Sławomir Spławski z Bogdanowa pod Obornikami, zaś zasadniczy wpływ na tempo jazdy miało pięciu reprezentantów Polski, którzy - choć treningowo - nie oszczędzali się w swym wysiłku.

Szymon Krawczyk, Dawid Czubak, Bartosz Rudyk, Damian Sławek i Daniel Staniszewski - to reprezentanci Polski. Wkrótce, od 18 do 23 lipca, będą startować w barwach narodowych w Mistrzostwach Europy Juniorów i Młodzieżowców w kolarstwie torowym, które odbędą się w portugalskiej Anadii. Dziś przyjechali do Poznania, by w tym ważnym miejscu dla rodzimego cyklizmu sprawdzić swą sportową formę i innych zmusić do wysiłku.

Było ciepło, ponad 23 stopnie Celsjusza. Ale kolarze na to nie zważali i od startu jazda była bardzo szybka. Pierwszą rundę (4083 metry) najszybciej pokonał Szymon Krawczyk z Jarocina (Voster Uniwheels), na kolejnych był równie aktywny, jak i jego pozostali koledzy z teamu Polska. Startowali oni bez numerów i na ostatnich dwóch okrążeniach dali popis zespołowej jazdy.


Ta piątka od 18 do 23 lipca będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy Juniorów i Młodzieżowców w kolarstwie torowym, które odbędą się w Portugalii.
Fot. Piotr Kurek

Najszybciej finiszował Sławomir Spławski z Bogdanowa pod Obornikami - jego czas 1:01:45. Drugi był Artur Kozal z Mosiny, trzeci Paweł Szczepaniak ze Zwierzyna. Piątka z reprezentacji Polski (Szymon Krawczyk, Dawid Czubak, Bartosz Rudyk, Damian Sławek i Daniel Staniszewski) przyjechała się poważnie treningowo pościgać i pokazała swym wysiłkiem, że średnia prędkość dziś wyniosła 47,6 km na godzinę.

– Z ostatniego zakrętu wyjeżdżałem około dziesiątego miejsca. I z całej siły pedałowałem. Wygrałem. To moje czwarte zwycięstwo w tym roku w kolarskich czwartkach - cieszył się Sławomir Spławski.

Popularny "Spławik" trzy dni temu, 3 lipca, obchodził swe 33. urodziny. Dzisiejszym zwycięstwem zrobił sobie dobry prezent, biorąc pod uwagę fakt, że startowało 116 osób, a ludzie Jacka Kasprzaka (trenera polskich torowców - średnie dystanse) pokazali publiczności, że biało-czerwone barwy szybko niosą/ jadą/ pędzą w przód.


Trzech najlepszych (Artur Kozal - od lewej, Slawomir Spławski i Pawel Szczepaniak) oraz Romuald Szaj - organizator czwartków kolarskich w Poznaniu.
Fot. Piotr Kurek 

I niech tak już pozostanie. Nie tylko w portugalskiej Anadii, gdzie młodzieżowcy Szymon Krawczyk, Dawid Czubak, Bartosz Rudyk, Damian Sławek i Daniel Staniszewski rywalizować będą indywidualnie i zespołowo w konkurencjach średniodystansowych: wyścig drużynowy na dochodzenie, omnium, wyścig punktowy, madison, wyścig indywidualny na dochodzenie i scratch.

– Niech jadą, niech startują, niech zdobywają medale dla Polski - słyszało się dziś na torze samochodowym "Poznań". – Szerokości! - życzyli im stali uczestnicy czwartków kolarskich w Grodzie Przemysła.

Za tydzień, 13 lipca, trzynasty czwartek kolarski w tym roku.

                                            Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL