R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41632172 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Gdańszczanie wygrali z Rubinem w Pobiedziskach

 

W niedzielę 17 czerwca w Pobiedziskach odbył się ogólnopolski wyścig kolarski masterów o puchar burmistrza tego miasta Michała Podsady. Startowało 148 zawodników z całego kraju.

Pobiedziska od wielu lat przyjmują i goszczą kolarzy z całej Polski. Tegoroczny wyścig był już szesnastym z kolei. W tym roku była to szczególna okazja, gdyż 750 lat temu Pobiedziska uzyskały prawa miejskie. Zmagania szosowych mastersów to zawsze dobry sposób na promocję gminy Pobiedziska i Szlaku Piastowskiego.

Start i metę wyznaczono tradycyjnie na przedmieściu Pobiedzisk przy ulicy Kostrzyńskiej. Zawodnicy pojechali pierwsze trzy kilometry do Promna i później pokonywali 15-kilometrowe rundy (Promno-Biskupice-Jankowo-Góra-Promno), by następnie na dystansie 3 km podążać na finiszową kreskę.

Najwięcej do pokonania mieli zawodnicy kategorii I i II, po 81 kilometrów, czyli po pięć rund i dodatkowych 6 km. W kategorii I (30-39 lat) wygrał Piotr Rękosz z Płocka przed Rafałem Wiatrakiem (Milicz) i Mariuszem Woźniakiem (Bytów). W wyścigu mastersów II (40-49 lat) triumfował Dariusz Leduchowski z Łodzi przed Piotrem Pawłowskim (Sobótka) i Leszkiem Brunke (Gdynia).

Cezary Pyzikowski z Lublina zwyciężył w najliczniej obsadzonym wyścigu, 44 zawodników, kategorii III (50-59 lat) na dystansie 66 km. Drugi był Kazimierz Korcala z Krakowa, trzeci - Ryszard Wrona z Sobótki.

Zbigniew Bielski z Gdańska potwierdził na dystansie 51 km, że w tym roku jest jednym z najlepszych zawodników kategorii IV (60-69 lat). Drugi był Radosław Myszkowski (Aleksandrów Łódzki), trzeci Zbigniew Niespodziany (Gdańsk). Był to to bardzo interesujący wyścig, w którym trzech gdańszczan i Radosław Myszkowski na końcówce okazali się lepsi, jakby nie było, od Sławomira Rubina - mistrza świata mastersów w tej kategorii wiekowej.

I wreszcie w kategorii V (70 lat i więcej), 51 km było do przejechania, triumfował Czesław Bednarek z Grudziądza przed Wojciechem Krzyżanowskim (Gdańsk) i Janem Ludwiczakiem (Głogów).

Odbył się także wyścig kategorii 0 (19-29 lat) na dystansie 81 km. Wygrał go zawodnik z Warszawy - Adam Topolski przed Władysławem Gładysiakiem (Poznań) i Kamilem Majem (Lubin).

Organizatorami imprezy byli: Urząd Miasta i Gminy Pobiedziska, tutejszy Ośrodek Kultury i Sportu, Wielkopolski Związek Kolarski, Zespół Szkół w Pobiedziskach oraz firma Petro-OIL.

Kategoria I (30-39 lat)

1. Piotr Rękosz, Płock
2. Rafał Wiatrak, Milicz
3. Mariusz Woźniak, Bytów
4. Bogdan Banaszek, Wólka Radziejowska
5. Krzysztof Andrzejewski, Komorniki
6. Arkadiusz Garczarek, Granowo

Kategoria II (40-49 lat)

1. Dariusz Leduchowski, Łódź
2. Piotr Pawłowski, Sobótka
3. Leszek Brunke, Gdynia
4. Piotr Kondrat, Wałbrzych
5. Edward Gułaj, Kluczbork
6. Bogdan Kurkiewicz, Żagań

Kategoria III (50-59 lat)

1. Cezary Pyzikowski, Lublin
2. Kazimierz Korcala, Kraków
3. Ryszard Wrona, Sobótka
4. Zbigniew Szczęsny, Sobótka
5. Grzegorz Fajkowski, Wrocław
6. Edward Kowalczyk, Mogilno

Kategoria IV (60-69 lat)

1. Zbigniew Bielski, Gdańsk
2. Radosław Myszkowski, Aleksandrów Łódzki
3. Zbigniew Niespodziany, Gdańsk
4. Edmund Grabowski, Gdańsk
5. Sławomir Rubin, Łódź
6. Stanisław Paterka, Głogów

Kategoria V (70 lat i więcej)

1. Czesław Bednarek, Grudziądz
2. Wojciech Krzyżanowski, Gdańsk
3. Jan Ludwiczak, Głogów
4. Jerzy Podgórski, Łódź
5. Jan Janczewski, Lubin
6. Rajmund Nowak, Poznań

Kategoria O (19-29 lat)

1. Paweł Topolski, Warszawa
2. Władysław Gładysiak, Poznań
3. Kamil Maj, Lubin
4. Robert Kiszka, Poznań
5. Adam Borowski, Inorwocław
6. Sławomir Kozłowski, Bytów

Wystartowały także dwie panie na dystansie 21 km. Wygrała Katarzyna Szczurek z Krakowa przed Kamilą Mędak z Suchego Lasu. Wyścig VIP-ów, także 21 km do przejechania, wygrał Julian Graczyk przed Markiem Klujem i Wiesławem Kmieciakiem (wszyscy z Poznania).

Trzech najlepszych zawodników w każdej kategorii otrzymało puchary, dyplomy - kolarze, którzy zajęli miejsca od pierwszego do szóstego. Najlepszych honorowali burmistrz Pobiedzisk Michał Podsada, dyrektor Ośrodka Kultury i Sportu w Pobiedziskach Barbara Biniszkiewicz oraz Bogdan Bartkowiak (prezes Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów) i Tadeusz Kubiak (wiceprezes PTC).

Była to bardzo udana impreza kolarska, za rok kolejna edycja - już po raz siedemnasty.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL