R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41302188 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Sławomir Spławski dziś najszybszy

 

Czwartek kolarski na 105 amatorów


Finiszowe metry na torze "Poznań". Pierwszy z lewej Sławomir Spławski.
Fot. Piotr Kurek

To był jeden z ciekawszych czwartków kolarskich w tym roku na torze samochodowym "Poznań". Na linii startu stanęło dziś 105 amatorów, w tym dwóch obcokrajowców oraz ludzie zasłużeni dla tego sportu - Piotr Bieliński i Piotr Kosmala. Było szybko (średnia 45,95 km/h), triumfował Sławomir Spławski z Bogdanowa (Merx Team).

Lista zapisów na dzisiejszy czwartek kolarski obejmowała prawie 140 nazwisk, ale ostatecznie na starcie stanęło 105 osób. W tym gronie było dwóch cudzoziemców: Ukrainiec i Francuz z Bretanii, Piotr Bieliński (sponsor sportu) z żoną Anną oraz Piotr Kosmala, były dyrektor grupy sportowej Mróz.

Pogoda była wprost idealna do rozgrywania wyścigu. Asfalt był suchy, nie dmuchało, temperatura wynosiła kilkanaście stopni Celsjusza. Do pokonania było 10 rund.

Na pierwszej mocno pojechał Radosław Kozal, na  drugiej także on przewodził stawce zawodników. I kiedy na trzeciej na czele znalazla się piątka zawodników (Tomasz Grobelny, Łukasz Harbacewicz, Sławomir Spławski, Wojciech Ziółkowski i Sławomir Chrzanowski), wydawało się, że ta grupka może próbować na dobre odjechać peletonowi. Tak się jednak nie stało.

Na kolejnych okrążeniach swą aktywność przejawiali Radosław Kozal, Sławomira Urbański i zawodnik z numerem 331. Jego nazwisko Ivan Gicquian. To Francuz z Bretanii, student III roku medycyny, który od roku zdobywa wiedzę o zdrowiu w Poznaniu i uwielbia jazdę na rowerze. Drugim obcokrajowcem był Ukrainiec Maksym Myrnyi z Dniepropietrowska, który kolejny już rok pojawia się na czwartkach kolarskich.

Z ostatniego zakrętu wyjechał kilkudziesięcioosobowy peleton. Tradycyjnie, prawą stroną, gdzieś dwa metry od granicy asfaltu i trawy pędził Sławomir Spławski. Rywale nie ustępowali, ale "Spławik" przetrzymał ataki z tyłu i wygrał. Drugiego na mecie Wojciecha Ziółkowskiego ze Stargardu wyprzedził minimalnie. Trzeci był Franciszek Harbacewicz z Goleniowa. Na czwartej pozycji kończył jazdę Artur Małkowski z Kobylnicy, zwycięzca czwartku kolarskiego sprzed dwóch tygodni.

Czas zwycięzcy - 00:53:22 h. Średnia zwycięzcy to 45,95 km na godzinę. Było dziś szybko, bezpiecznie, bez żadnych wywrotek.

Następny czwartek za tydzień, 30 maja 2019. Do pokonania będzie, jak dziś, 10 rund.

                          Piotr Kurek 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL