Jestes 41038343 gosciem na naszej stronie
Katarzyna Pawłowska mistrzynią Polski

Wyścig elity kobiet ze startu wspólnego w Sędziszowie

Katarzyna Pawłowska mistrzynią Polski. Ten sukces otwiera jej drogę do Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Katarzyna Pawłowska (UKS Jedynka Limaro Kórnik) zdobyła dzisiaj (23 czerwca) w Sędziszowie złoty medal mistrzostw Polski w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego. Na finiszu aktualna mistrzyni świata w scratchu wyprzedziła Paulinę Brzeźną-Bentkowską i Małgorzatę Jasińską.

Tuż po starcie od peletonu oderwała się dwójka Małgorzata Wojtyra - Karolina Karasiewicz. Jadąca bardzo wolnym tempem grupa zasadnicza nie kwapiła się do pogoni i na 30. kilometrze przewaga uciekinierek sięgnęła 5.30.

Na niespełna 40 km przed metą nastąpił kontratak z peletonu. Do ucieczki przeszła czteroosobowa grupka, w której znalazły się faworytki wyścigu: Katarzyna Pawłowska, Paulina Brzeźna-Bentkowska, Katarzyna Solus-Miśkowicz i Małgorzata Jasińska. Pomimo ambitnych prób pościgu aktywnych zawodniczek 4F e-Vive Racing Team - Pauli Goryckiej i Moniki Żur, losy mistrzostwa Polski rozstrzygnęły się pomiędzy uciekającą szóstką.

Na finiszu, zgodnie z oczekiwaniami, najlepsza była znakomita sprinterka, mistrzyni świata na torze, Katarzyna Pawłowska. Drugie miejsce zajęła Brzeźna-Bentkowska, a trzecia była Jasińska. Na czwartej pozycji finiszowała Karolina Karasiewicz, której przypadł tytuł młodzieżowej mistrzyni Polski.

Dla Katarzyny Pawłowskiej zwycięstwo w Jędrzejowie może oznaczać nie tylko złoty medal MP, ale również miejsce w kadrze na igrzyska olimpijskie w Londynie.

– To był długi, morderczy finsz - powiedziała po swym sukcesie Katarzyna Pawłowska Wielkopolskiemu Rowerowaniu. – Wygrałem o pół koła, może cale, ale nie oglądam się za siebie. Jestem szczęśliwa i o moim sukcesie wie już Bartek Brzeziński.