R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41338112 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Zbigniew Szczęsny, Jerzy Szemraj
i Bogdan Kurkiewicz wygrali główne wyścigi

 

Mastersi rywalizowali w Kobylnicy

 
Leszek Brunke po raz czwarty wygrał zawody w Kobylnicy.

W sobotę (5 czerwca) podpoznańska Kobylnica gościła kolarzy szosowych z całego kraju, przede wszystkim mastersów. Uczestniczyli oni już po raz szesnasty w ogólnopolskim wyścigu kolarskim im. Lecha Kluja i po raz czwarty w ogólnopolskim wyścigu memoriałowym im. Jana Kluja i Adama Frasińskiego. W najważniejszych wyścigach triumfowali: masters IV (60-69 lat) - Zbigniew Szczęsny (Wrocław), M V (70-79 lat) - Jerzy Szemraj (Piekary Śląskie), M III (40-49 lat) - Bogdan Kurkiewicz (Zielona Góra).

Kolarze rozpoczynali jazdę w Kobylnicy, by następnie rywalizować na rundach (8 km) na trasie Wierzonka - Wierzenica z metą usytuowaną także w Kobylnicy. W zależności od kategorii wiekowej, kolarze mieli do pokonania dystans od 18 do 58 kilometrów.


Okazały puchar otrzymał Zbigniew Szczęsny (wręcza mu Marek Kluj, kiedyś kolarz, depozytariusz pamięci o sukcesach kolarskich ojca Jana i brata Lecha), obok zwycięzcy stoją od lewej: Kazimierz Korcala (2. miejsce -Kraków), Romuald Szaj (3. miejsce - Poznań) i Zbigniew Niespodziany (4. miejsce - Gdańsk).

Jako pierwsi na trasę ruszyli zawodnicy kategorii 0, I i II. Wszyscy oni mieli do przejechania dystans 58 kilometrów (7 rund po 8 km i 1 km dojazdu do rundy i 1 km powrót nas metę). W kategoriach 0 i I triumfowali: Dawid Grygoruk (Żyradów) i Marek Bonecki (Legnica), zaś w kategorii MII po pięknej walce wygrał Leszek Brunke (Gdynia).

– Lubię startować w Kobylnicy, wygrywam tutaj od lat - powiedział gdynianin. – Dzisiejsza wygrana na zawodach poświęconych pamięci Lecha Kluja jest już moją czwartą. To także moje czwarte zwycięstwo w tym roku w ogólnopolskich zawodach mastersów - podkreślił Leszek Brunke.

W pozostałych kategoriach wygrywali: kobiety - Joanna Wąsiel (Poznań), VIP - Marek Kluj (Poznań), amatorzy - Piotr Siebert (Komorniki).


Jerzy Leśniak (drugi z lewej - na pierwszym planie) ma 80 lat i nadal ściga się na szosie.

Najstarszym zawodnikiem był Jerzy Leśniak z Kołobrzegu, rocznik 1929, najmłodszym 19-letni Mateusz Jankowski z Poznania. Najliczniej obsadzoną kategorią był wyścig MIII - rywalizowało 23 zawodników.

W wyścigach startowali mastersi, niestowarzyszeni, amatorzy, kobiety oraz VIP-y. Łącznie ścigało się 107 kobiet i mężczyzn.

Imprezę zorganizował Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu, Poznańskie Towarzystwo Cyklistów, Szkoła Podstawowa w Kobylnicy, Wielkopolski Związek Kolarski, Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji oraz Marek Kluj.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL