R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41147677 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-15
Damian Miela dziś najszybszy

 

Skuteczny odjazd ośmiu śmiałków


Jakub Kędziora (od lewej), Artur Małkowski, Damian Miela, Patryk Krajewski i Robert Horodecki - tych pięciu kolarzy dalo dziś pokaz zgodnej i skutecznej jazdy.
Fot. Piotr Kurek

Damian Miela z Wrocławia (Strefa sportu pl MW Invest) wygrał dziś najdłuższy w tym roku czwartek kolarski na torze samochodowym "Poznań". Na finiszu okazał się lepszy minimalnie od Roberta Horodeckiego ze Szczecina (Rowery Turowski Team) i Artura Małkowskiego z Kobylnicy (Euro Bike Kaczmarek Electric Team). Zwycięzca przejechał 90 km (22 rundy) w czasie 2 godzin 1 minuty 52 sekund ze średnią prędkością 44,36 km/h.

To był bardzo ładny wyścig, w którym wzięło udział 87 pań i mężczyzn. Od startu atakowali rozmaici zawodnicy, ale na trzecim okrążeniu doszło do odjazdu ośmiu kolarzy. Byli to Damian Miela, Robert Horodecki, Artur Małkowski, Jakub Kędziora, Patryk Krajewski, Brytyjczyk Toby Bartlett, Maciej Kasprzak i Szymon Krawczyk (reprezentant Polski w kolarstwie torowym).

Co tu dużo mówić, cała ósemka dała popis zgodnej jazdy. Zmieniali się na prowadzeniu i z rundy na rundę oddalali się od peletonu. Najpierw było to 15 sekund, później zrobiła się minuta, ale ostatecznie różnica czasu wyniosła aż trzy minuty 22 sekundy.

Na ostatni zakręt wjechali razem. Na końcowych pięćdziesięciu metrach ładną walkę o pierwsze miejsce stoczyli Damian Miela i Robert Horodecki. Damian Miela ma 29 lat, trzydziestkę ukończy w listopadzie, ale Robert Horodecki liczy sobie 51 wiosen (rocznik 1968) i dziś bardzo cieszył się z drugiego miejsca open.

Przed rozpoczęciem wyścigu jego uczestnicy minutą ciszy uczcili pamięć belgijskiego kolarza Bjorga Lambrechta, który w poniedziałek śmiertelnie poturbował się na trasie III etapu 76. Tour de Pologne.

                                        Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL