R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867633 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Mateusz Taciak wygrał w Baboszewie
i szykuje formę na Szlak Grodów Piastowskich

 

Mateusz Taciak z grupy Mróz Action Uniqa wygrał w piątek w Baboszewie koło Płońska 21. kolarski memoriał Andrzeja Trochanowskiego. Na finiszu pochodzący z podpoznańskiego Kórnika Taciak wyprzedził o sekundę ubiegłorocznego triumfatora wyścigu Tomasza Kiendysia (CCC Polkowice).

Memoriał był jednocześnie inauguracją tegorocznej rywalizacji ProLigi - rankingu polskich kolarzy zawodowych uwzględniającego wyniki największych krajowych wyścigów.


Mateusz Taciak wygrał  Memoriał Andrzeja Trochanowskiego.
Fot. Andrzej Dyszyński

Na starcie memoriałowego wyścigu stanęło ponad 60 zawodników, w tym ekipy z Niemiec i Słowacji. Duża grupa szybko się jednak podzieliła, do czego przyczyniło się dość szybkie tempo i silny, porywisty wiatr.

Na około 40 km przed metą na czele znalazła się kilkunastoosobowa grupka z kolarzami czołowych w kraju grup zawodowych - CCC Polkowice, Mróz Action Uniqa i DHL-Author. Z czołówki próbowali atakować kolejni zawodnicy i w efekcie na prowadzeniu znalazło się pięciu kolarzy.

Na finałowej 10-kilometrowej rundzie wokół Baboszewa na czele znalazła się dwójka - Taciak i Kiendyś i to oni stoczyli walkę o zwycięstwo. Dwadzieścia sekund później do mety dojechał Dariusz Rudnicki z DHL-Author, a ponad minutę po zwycięzcy pozostali dwaj kolarze z pięcioosobowej czołówki - Tomasz Lisowicz (CCC) i Błażej Janiaczyk (Mróz).

– Jechało mi się dobrze. Czułem, że noga mi dobrze podawała - powiedział Wielkopolskiemu Rowerowaniu Mateusz Taciak, kórniczanin. I dodał: – Od piątku 8 maja wyścig Szlakiem Grodów Piastowskich. Najpierw w czwartek 7 maja kryterium w Legnicy, 40 kilometrów, później trzy etapy. Sądzę, że wygrana podczas Memoriału Andrzeja Trochanowskiego nie była czymś jednorazowym.

Andrzej Trochanowski, kolarz, mistrz i reprezentant Polski, wybitny trener, wychowawca medalistów mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich przez niemal całą karierę związany był z klubem Legia Warszawa. Był, obok Henryka Łasaka, twórcą największych sukcesów polskiego kolarstwa. Zmarł w 1988 roku.

21. Memoriał Andrzeja Trochanowskiego, 166 km - wyniki

1. Mateusz Taciak (Mróz) - 4:52.40 h
2. Tomasz Kiendyś (CCC Polkowice) strata 1 sekundy
3. Dariusz Rudnicki (DHL Author) - 21 sekund
4. Tomasz Lisowicz (CCC Polkowice) - 1.15 min.
5. Błażej Janiaczyk (Mróz) - 1.18 min.
6. Tomasz Smoleń (CCC Polkowice) - 1.50 min.


Wyścig Szlakiem Grodów Piastowskich rozpoczyna sie w piątek. Startuje kilkanaście ekip, w większości w 8-osobowych składach. Mateusz Taciak (Mróz Action Uniqa) pojedzie z numerem 25. Jego koledzy w następujących: Mariusz Witecki (21), Błażej Janiaczyk (22), Piotr Osiński (23), Jacek Morajko (24), Wojciech Dybel (26), Paweł Cieślik (27) i Mateusz Mróz (28).

W czeskiej ekipie PSK Whirpool-Author pojedzie z numerem 34 Niemiec Danilo Hondo. W drużynie DHL-Author wystartują, między innymi, Marek Rutkiewicz i Dariusz Baranowski. W wyścigu pojadą ekipy z Polski, Ukrainy, Niemiec, Czech, RPA, USA, Grecji, Chorwacji, Włoch i Austrii,

Wyścig Szlakiem Grodów Piastowskich 2009

I etap, Jawor - Złotoryja, 168,3 km
II etap, Legnica - Świdnica, 188, km
III etap, Głogów - Polkowice, 191,1 km

Szczegóły wyścigu na stronie http://www.grody.com.pl/?grody=1 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL