R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873435 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Szymon Krawczyk dziś najszybszy
na torze samochodowym

 

Zawodnik z Jarocina dochodzi do formy
po kontuzji odniesionej w Grecji 


Szymon Krawczyk finszuje zwycięsko w słońcu.
Fot. Piotr Kurek 

Szymon Krawczyk z Jarocina (Voster Team) wygrał dzisiaj wyścig szosowy na torze samochodowym "Poznań". Podopieczny Mariusza Witeckiego nie dał szans rywalom na finiszu, zdecydowanie ich wyprzedzając. Drugi był Patryk Matuszak (Baszta Golczewo), trzeci Artur Kozal z Mosiny (FTI Racing Team).

Pogoda przed wieczorem zaczęła się pogarszać i przez moment wydawało się, że spadnie deszcz. Te zapewne okoliczności sprawiły, że ze zgłoszonych ponad 130 osób na miejscu startu pojawiła się niecała setka - w tym kilka pań.


Ostatnie chwile przed startem.
Fot. Piotr Kurek

Mariusz Gil w sobotę w Warszawie wygrał maraton Czesława Langa i firmy Vienna Life na dystansie Grand Fondo (86 km) i dziś do Poznania przyjechał sprawdzić swą formę. Obok niego Remigiusz Gil. Także dwaj utalentowani kolarze grupy Voster Team - Szymon Krawczyk i Jakub Najs. I wszyscy najważniejsi poznańscy i wielkopolscy szosowcy.

Dzisiaj panie i panowie mieli do przejechania dziesięć rund: 40830 metrów. Na pierwszych trzech rundach były próby odjazdu, ale peleton pilnował śmiałków, by zbyt daleko się nie oddalili. Wszystko rozstrzygnęło się na finiszu. W trakcie wyścigu pojawiło się słońce i w jego promieniach kolarze gnali do mety. Szymon Krawczyk pędził środkiem toru i gdzieś na 50 metrów przed metą był już pierwszy. Na końcowej kresce powiększył przewagę nad rywalami - drugim Patrykiem Matuszakiem z Golczewa i Arturem Kozalem z Mosiny.


Jakub Najs (od lewej), Szymon Krawczyk i Artur Kozal.
Fot. Piotr Kurek

– Miałem reprezentować Polskę na torowych mistrzostwach świata w Hongkongu, ale z tej imprezy wyeliminowała mnie kontuzja. Dwa miesiące temu brałem udział w wyścigu szosowym w Grecji i kilometr przed metą w peleton i we mnie wjechał policjant na motocyklu. Problemy z kolanem, rany na prawej nodze - to skutki tego zdarzenia - mówił dziś ze spokojem reprezentant Polski i tegoroczny maturzysta.

– Dzisiejsza wygrana w Poznaniu dowodzi, że forma wraca po kontuzji. Jestem członkiem teamu Voster, którego dyrektoram sportowym jest Mariusz Witecki. Przede mną i kolegami z drużyny wyścigi szosowe w Polsce. Chciałbym też wystartować w młodzieżowych mistrzostwach Europy na torze w Portugalii i pojechać we wrześniu do Norwegii na szosowe mistrzostwa świata - cieszył się dziś sympatyczny jarocinianin.


98 osób, w tym pięć pań, ścigało się dziś na torze "Poznań".
Fot. Piotr Kurek

Szymon Krawczyk (rocznik 1998) w roku ubiegłym zdobył tytuł mistrza świata na torze w Szwajcarii, wcześniej we Włoszech wywalczył tytuł mistrza Europy - też na torze. Wysoki (prawie 190 cm wzrostu), wkrótce w Toruniu zdaje maturę, w sierpniu kończy 19 lat. Jest kolarskim talentem najczystszej próby, co dziś po raz kolejny udowodnił i pokazał.

Czwartek kolarski 27 kwietnia - wyniki

CM20 i M30
1. Szymon Krawczyk, Jarocin - 00:54:23
2. Patryk Matuszak, Golczewo
3. Artur Kozal, Mosina - ten sam czas
Wystartowało 60 zawodników, sklasyfikowano 58

M40 i M50
1. Paweł Rychlicki, Poznań - 00:54:23
2. Robert Horodecki, Golczewo
3. Artur Splawski, Bogdanowo - ten sam czas
Wystartowało 26 zawodników, sklasyfikowano 25


Patryk Matuszak (2. miejsce), Szymon Krawczyk (1. miejsce) i Artur Kozal (3. miejsce).
Fot. Piotr Kurek

M60 i więcej
1. Romuald Szaj, Poznań - 00:54:23
2. Bogusław Malke, Poznań - 00:54:41
3. Marian Wawszkiewicz, Środa Wielkopolska
Wystartowało 5 zawodników, sklasyfikowano 5

Kobiety open 1. Joanna Przybylska, Poznań
2. Agnieszka Zandecka, Poznań
3. Renata Kozanecka, Poznań
Wystartowało 5 pań, sklasyfikowano 5
 

                                      Piotr Kurek  

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL