R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825194 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
15 sierpnia wielkie święto
rowerów i kolarstwa

 

Robert Taciak zaprasza do Kórnika

W najbliższy wtorek, 15 sierpnia, podpoznański Kórnik będzie miejscem wielkiego święta rowerów i kolarstwa. Złożą się nań festyn rowerowy dla dzieci, ogólnopolskie kryterium uliczne o puchar burmistrza miasta oraz memoriał Franciszka Przecinkowskiego. Na imprezę zaprasza Robert Taciak - zasłużony trener kolarstwa.

Jako pierwsze, godzina 13.30, do akcji przystąpią dzieci, te do lat dwunastu. W pięciu oddzielnych wyścigach rywalizować będą w centrum Kórnika na dystansach od stu metrów do pięciu kilometrów.

O godzinie 14.50 rozpocznie się kolarskie ściganie ulicami Kórnika. Zawodniczki i zawodnicy (młodziczka, młodzik, juniorka młodsza, junior młodszy, juniorzy) pokonywać będą pętle okrężne o długości 1250 m, biegnące przez plac Niepodległości, ulicami Kolegiacką, Wojska Polskiego, ks. Jabłońskiego, 20 Października, Szarych Szeregów, Wojska Polskiego i Pocztową. W zależności od kategorii wiekowych, tych rund do przejechania będzie od 8 do 16.

O godzinie 17.00 rozpocznie się wyścig elity kobiet i juniorek na dystansie 20 km - 16 okrążeń. W roli głównych wystąpią miejscowe zawodniczki, między innymi Alicja Ratajczak i Nikoł Płosaj, oraz ich rywalki z całego kraju. Sześć najlepszych zawodniczek w tej rywalizacji otrzyma nagrody finansowe.

Na zakończenie odbędzie się wyścig amatorów dla uczczenia pamięci Franciszka Przecinkowskiego - zasłużonego trenera kolarstwa. Jego uczestnicy zmierzą się z dystansem 7,5 km (6 okrążeń).

Zgłoszenia do wyścigów: e-mailowo:robert.taciak@o2.pl lub w dniu imprezy w Urzędzie Miejskim w Kórniku (11.30-13.00).

Imprezę organizują UKS Jedynka Kórnik, Wielkopolski Związek Kolarski, gmina Kórnik, Kórnickie Centrum Rekreacji i Sportu OAZA. 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL