Łukasz Bodnar pierwszym
liderem cyklu BGŻ ProLiga 2011

800 startujących kolarzy w Sobótce

Łukasz Bodnar wygrał dziś wyścig elity mężczyn "Ślężański Mnich" w Sobótce.

Łukasz Bodnar wygrał po finiszu z ucieczki otwierający sezon kolarski w Polsce wyścig "Śleżański Mnich" w Sobótce wyprzedzając kolegów z zespołu Tomasza Smolenia i Tomasza Kiendysia. Kolarz grupy CCC Polsat Polkowice został pierwszym liderem cyklu BGŻ ProLiga 2011.

Wyścig "Ślężański Mnich" po raz pierwszy otwierał rywalizację w ProLidze, do której został włączony od tego sezonu. Na starcie we wszystkich kategoriach stanęło ponad 800 kolarzy. Wyścig od początku przebiegał pod dyktando kolarzy grupy CCC Polsat Polkowice. W decydującej 8-osobowej ucieczce znalazło się aż pięciu pomarańczowych. Na finiszu najszybszy okazał się Łukasz Bodnar, który wyprzedził kolegów z zespołu Tomasza Smolenia i Tomasza Kiendysia. Czwarte miejsce zajął Michał Podlaski z zespołu KS Pogoń Aktio Group Mostostal Puławy.

Łukasz Bodnar został pierwszym liderem cyklu BGŻ ProLiga 2011 zakładając na podium żółtą koszulkę sponsorowaną przez Bank BGŻ. W klasyfikacji generalnej wyprzedza kolegów z zespołu Tomasza Smolenia i Tomasza Kiendysia. Kolejnym wyścigiem z cyklu BGŻ ProLigi będzie klasyk Memoriał Andrzeja Trochanowskiego, który rozegrany zostanie w dniu 1 maja w Warszawie.

Rywalizację z wyścigu "Ślężański Mnich" będzie można zobaczyć w stacji TVP Sport. Skrót z wyścigu nadany zostanie we wtorek 5 kwietnia o godzinie 17.15. Powtórki zaplanowano w czwartek 7 kwietnia na godziny 8:30 i 22:30 oraz w piątek 8 kwietnia o godzinie 13:20.