R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873309 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Walka o bilety do Pekinu
w niedzielę w Złotoryi

 

Trzech kolarzy pojedzie do Chin 

W najbliższą niedzielę, 29 czerwca, w Złotoryi odbędzie się szosowy wyścig o mistrzostwo Polski ze startu wspólnego. Wyścig ten ma dać ostateczną odpowiedź na pytanie, którzy polscy kolarze znajdą się w składzie na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Wystartuje w nich trzech szosowców z białym orłem na piersi.  

- To prawda. Ogłoszę kadrę po tej imprezie, choć nie ukrywam, że już mniej więcej wiem, kogo zabiorę do Chin - powiedział we wtorek Wielkopolskiemu Rowerowaniu selekcjoner polskiej kadry Piotr Wadecki.

Były znakomity kolarz nie chciał zdradzić szczegółów, ale największe szanse na trzy wolne miejsca zdają się mieć Tomasz Marczyński, Przemysław Niemiec, Jacek Morajko i Sylwester Szmyd. Wszystko wskazuje na to, że właśnie wśród tych zawodników rozegra się walka o bilety do Pekinu.

Jeden z wybranej trójki zawodników pojedzie także w Pekinie indywidualną jazdę na czas - podkreślił Piotr Wadecki. 

Najlepsi polscy szosowcy wystartują w niedzielę 29 czerwca o godzinie 11 z Rynku w Złotoryi i będą mieli do pokonania 218 kilometrów (dziesięć rund po 21,8 km każda). Mistrz Polski 2008 powinien pojawić się na mecie około godziny 16.  

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym rozpoczynają sie w czwartek jazdą indywidualną na czas: elita kobiet - 18,1 km, orlik - 30,5 km, elita mężczyzn - 43,6 km.

Piatek jest dniem odpoczynku dla kolarzy, natomiast w sobotę w wyścigu ze startu wspólnego rywalizować będą orlicy - 174,4 km i elita kobiet - 109,0 km.

 

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL