R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825190 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Wystartuje 650 kolarzy, syn będzie gonił ojca

 

16 kwietnia w Obornikach supermaraton szosowy


Mistrzowie Polski Artur Kozal (trzeci od lewej), Artur Spławski i Tadeusz Jasionek (piąty i szósty od lewej) sprzed roku, także Marta Gogolewska i Lech Ergang (czwarta i piąty od lewej w dolnym rzędzie) wystartują w sobotę w Obornikach. Pobiedziska, 31 maja 2015.
Fot. archiwum Artura Kozala

16 kwietnia odbędzie się I Obornicki Supermaraton Szosowy Kraina Trzech Rzek. Wystartuje w nim 650 osób Jego uczestnicy zmierzą się z dwoma dystansami: 180 kilometrów (2 pętle) i 90 km (1 pętla). Pojadą oni ładnymi drogami z miasta nad Wartą przez Puszczę Notecką. Będzie to wielkie święto kolarstwa.

Co tu dużo mówić, zapowiada się duża impreza szosowa. Zgłosiło się 650 osób z całego kraju, nie brakuje gości z zagranicy. Na dystansie Mega ścigać się będzie 130 osób, na Mini - 420.

Kolarze po starcie pojadą z Obornik w stronę miejscowości: Słonawy, Bąblin, Kiszewo, Stobnicę, Stobnicko, by na wysokości wsi Zielonagóra skierować się na północ. Po drodze będą kolejno mijali: Tarnówko, Młynkowo, Ciążyń, Komarzewo, Hutę. Stąd skierują się w stronę Ryczywołu przez Gębice, Wyszyny, Bukowiec i Tłukawy. Nie trzeba się uczyć nazw tych miejscowości, ale warto wiedzieć, że przed finiszem na ulicy Wybudowanie w Obornikach kolarze przejadą jeszcze przez Gorzewo, Ludomy, Lipę i Dąbrówkę Leśną.

Zawodnicy wystartują w grupach 10-osobowych w odstępach 2-minutowych i w asyście motocyklistów. W pierwszej kolejności startują uczestnicy na dystansie Mega (180 km). O godzinie 8.30 rusza pierwsza dziesiątka: Sebastian Świętocki (Poznań), Dariusz Noga (Łagów), Zbigniew Bauta (Kaszczor), Elżbieta Buraczyńska (Oleśnica), Witold Buczyński (Szczecin), Zbigniew Dudas (Barlinek), Krzysztof Knaś (Wrocław), Dariusz Stalewski (Gryfice), Włodzimierz Biłat (Kołobrzeg) i Tomasz Marchel (Solec Kujawski).

O 8.34 rusza na trasę utytułowany kolarz Artur Kozal z Mosiny, główny kandydat do zwycięstwa, wielokrotny mistrz Polski na szosie w kategorii cyklosport i masters. Pojedzie on w towarzystwie kolegi z FTI Cycling Teamu Artura Baturo z Murowanej Gośliny.

Pierwsza grupa z Mini ruszy na trasę o 8.56, ostatnia na tym dystansie o 10.36. Na liście startowej widnieją znane nazwiska, jak choćby Pawła Rychclickiego z Poznania (byłego kolarza grupy Mróz, mistrza świata mastersów sprzed dwóch lat), czy też Artura Spławskiego (wicemistrza świata mastersów z roku 1997), który na trasę w asyście Violetty Dura-Kolasińskiej ruszy o 9.52. Cztery minuty później ruszy jego syn Sławomir Spławski, który - podobnie jak ojciec - w przeszłości był reprezentantem Polski. Obaj przed dwoma laty wygrali razem 60 wyścigów, obaj mieszkają w Bogdanowie pod Obornikami, obaj pojadą zatem w znanej sobie dobrze okolicy. Cztery minuty za nimi wystartuje dziesiątka, w której pojadą Maciej Kasprzak i Lech Ergang z Poznania.

O 10.20 wystartuje Jan Ambroziak ze Słubic, ma ponad 70 lat i upodobał sobie jazdę w szosowych maratonach. Do tego grona trzeba koniecznie zaliczyć Marka Zadwornego, dla którego udział w obornickiej imprezie będzie wielkim jubileuszem: setnym maratonem szosowym.

650 osób na rowerach opanuje w najbliższą sobotę Oborniki i okoliczne szosy. Stworzą oni wielkie wydarzenie sportowe. Będzie się działo! Także i podczas honorowania najlepszych zawodniczek i zawodników oraz konkursu z nagrodami (prawie sto i to cennych).

 
Plan zawodów:
15 kwietnia (piątek) 2016
godz. 17.00 - 20.00 - rejestracja zawodników w biurze zawodów - Zespół Szkół ul. Obrzycka 88, 64 - 600 Oborniki

16 kwietnia (sobota) 2016
godz. 6.00 - 9.00 - rejestracja zawodników w biurze zawodów
godz. 8.00 - 8.30 - uroczyste otwarcie maratonu i krótka odprawa techniczna
godz. 8.30 - start maratonu
godz. 16.30 - zamknięcie trasy zawodów na wszystkich dystansach
godz. 17.00 - dekoracje, wręczenie pucharów i dyplomów

Imprezę organizuje Sekcja Kolarska Obornickiego Towarzystwa Sportowego Motoklub Oborniki. Współorganizatorami imprezy są: Urząd Miejski w Obornikach, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Kraina Trzech Rzek (Warta, Wełna i Noteć) oraz Obornickie Centrum Sportu.

Wydarzenie to wpisuje się w kalendarz imprez zaliczanych do Pucharu Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych!

  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL