R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41831945 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Dzisiaj piętnaście rund

 

Kto wygra na torze "Poznań"? 

 
Radek Ostrowski (od lewej), Łukasz Sobierajczyk i Piotr Lisiecki regularnie ścigają się na torze samochodowym "Poznań". W końcu sierpnia wezmą udział w szosowych mistrzostwach świata amatorów we Francji.
Fot. Piotr Kurek

Dzisiaj, 10 sierpnia, amatorzy kolarstwa szosowego spotykają się na torze samochodowym "Poznan", by po raz siedemnasty w tym roku rywalizować w ramach czwartków kolarskich. Tym razem do pokonania będzie 15 rund, czyli ponad 61 kilometrów.

Przed tygodniem, 3 sierpnia, w pięknym stylu zwyciężył Sławomir Spławski (Merx Team) z Bogdanowa pod Obornikami. Była to już jego piąta wygrana w tym tym roku w tym miejscu. Czy dziś młody "Splawik" znów zechce wygrać? Oto jest pytanie. Początek ścigania o 18, od 16.30 do 17.30 weryfikacja zgłoszeń. 

Od kilku tygodni stałymi i pilnymi uczestnikami czwartków kolarskich są trzej zawodnicy: Radosław Ostrowski, Piotr Lisiecki i Łukasz Sobierajczyk. Przyjeżdżają na tor samochodowy "Poznań", by w zaciętej sportowej rywalizacji szlifować swą sportową formę przed szosowymi mistrzostwami świata amatorów. Impreza odbędzie się pod koniec sierpnia we Francji (dwudziestego siódmego) - miejscowość Albi. Do wyboru będą dwa dystanse - 155 i 97 kilometrów. 

Wystartują tam jednolici ubrani, w biało-czerwonych strojach. W wyprawie sportowej życia pomogła ich firma Rehau Polska z Przeźmierowa, której szef Michał Dymek jest entuzjastą maratonów MTB a podlegli mu ludzie i przyjaciele tworzą ponad 40-osobowy amatorski zespół kolarski: większość preferuje jazdę na rowerach górskich, ale i nie brakuje fanów szosy. 

Dziś siedemnasty czwartek kolarski, natomiast we wtorek 15 sierpnia na torze "Poznań" odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Polski cyklosportu i masters. Zgłosiło się ponad 25 czteroosobowych ekip, które ścigać się będą, w zależności od kategorii, na trzech dystansach: 41, 32,5 i 24 kilometrów.

  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL