R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40945721 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-02-22
Dawid Pluta pokazał klasę

 

Oskar Stabno wygrał u siebie - na Smochowicach


Dawid Pluta wygrał III etap Małego Wyścigu Pokoju.
Fot. Piotr Kurek

Dzisiaj przez kilka godzin poznańskie Smochowice gościły kolarzy i fanów rowerów, którzy wzięli udział w wyścigach ulicznych. Honorowy patronat nad imprezą objęli dawni mistrzowie szosy: Ryszard Szurkowski, Zenon Czechowski i Czesław Lang. Jednym z jej bohaterów był Oskar Stabno - muzyk jazzowy ze Smochowic właśnie, który wygrał wyścig niestowarzyszonych.

Startujący ścigali się w dwunastu wyścigach, które zostały rozegrane na ulicach osiedla Krzyżowniki - Smochowice w Poznaniu: Sianowska, Santocka, Myśliborska, Brodnicka, Lubowska, Człuchowska, Sianowska. Runda liczyła 2800 metrów.


Było to rowerowe święto dzieci i ich rodziców.
Fot. Piotr Kurek

Impreza trwała kilka godzin i okazję zademonstrowania swych kolarskich możliwości mieli policjanci, księża i ministranci, żaczki, żacy, młodziczki i młodzicy, juniorki młodsi i juniorzy młodsi, juniorki i juniorzy, także niestowarzyszeni. Oddzielnie ścigali się uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, także przedszkolacy.

Częścią imprezy był XXVI Rajd Radia "Merkury".


Najlepsi policjanci imprezy z Ryszardem Szurkowskim.
Fot. Piotr Kurek

Oskar Stabno jest muzykiem. Kocha jazz i grę na fortepianie. Występuje w klubach, w kościołach, koncertował w Auli Uniwersyteckiej UAM. Ma 24 lata i kocha kolarstwo. Jest amatorem bez licencji. Wczoraj na torze samochodowym "Poznań" w wyścigu w kategorii cyklosport (do 30. roku życia) na dystansie 61 km zajął drugie miejsce, dziś natomiast w imponującym stylu wygrał wyścig niestowarzyszonych na dwóch rundach po 2,8 km każda.


W imprezie uczestniczyli przewodniczący Rady Miasta Poznania Grzegorz Ganowicz oraz wiceprezydent Poznania Maciej Wudarski.
Fot. Piotr Kurek

Jechał u siebie na Smochowicach, gdzie mieszka, dopingowany z całego serca przez rodzinę - między innymi przez mamę. Jest znany w zachodniej części Poznania jako muzyk, teraz pokazał swój talent kolarski.

Innym z bohaterów dzisiejszego dnia był Dawid Pluta (UKS Koźminianka Koźminek). Podopieczny trenera Marka Cieślaka w sierpniu skończy 14 lat i w sobotę 16 maja dał pokaz zwycięskiej jazdy, wygrywając rywalizację z ponad sześćdziesiątką rywali w trzecim etapie Małego Wyścigu Pokoju.


Na najwyższym miejscu podium Oskar Stabno - muzyk jazzowy, mieszkaniec Smochowic.
Fot. Piotr Kurek

Było dużo nagród, kolarskiej radości - szczególnie wśród najmłodszych. Obecny był polski kolarz wszech czasów Ryszard Szurkowski, który obserwował zmagania młodych kolarzy i chętnie stawał do pamiątkowych zdjęć.

Imprezę na Smochowicach zorganizowali społecznicy tej części Poznania: Andrzej Dłutkowski, Eugeniusz Gąsiorek i Marian Paździor, mający wsparcie miejscowych sponsorów i ludzi aktywnego czynu.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL