R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41624830 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Jedziemy dla serca

 

29 maja w Poznaniu wielce
charytatywny maraton szosowyZapisz się już dziś, wystartuj w niedzielę 29 maja w maratonie szosowym, a wielce pomożesz dzieciom z wadami serca. Zapowiada się wielka impreza sportowa, w której Ciebie nie może zabraknąć!

W niedzielę 29 maja 2016 w Poznaniu odbędzie się rowerowy maraton charytatywny. Jego uczestnicy zmierzą się z dwoma dystansami. Ci bardziej wytrenowani będą mieli do pokonania około 110 kilometrów, amatorzy połowę tego, czyli 55 km.

Start i meta zlokalizowane będą na torze samochodowym "Poznań". O godzinie 11.10 ruszą na trasę ci z krótszego dystansu, w samo południe (12.00) bardziej doświadczeni fani cyklizmu. Jedni i drudzy pojadą ulicami Poznania oraz drogami powiatu poznańskiego.

Co tu dużo pisać, zapowiada się wielka impreza kolarska, która ma szlachetne przesłanie. Dochód z niej zostanie przekazany na budowę oddziału kardiochirurgii dziecięcej szpitala im. Karola Jonschera w Poznaniu.

Przez minionych dwadzieścia lat w tym miejscu przeprowadzono 7 tysięcy operacji na dziecięcych sercach. Potrzeby są jednak większe i zaszła konieczność rozbudowy kliniki, gdzie ratuje się najmłodszych. Mury już powstały, ale mimo pomocy państwa potrzebne są nadal pieniądze, aby spełniać marzenia dzieci i ich rodziców. Marzenia o zdrowiu, o tym, by ratować serca młodego pokolenia: kilkudniowych noworodków, raczkujących szkrabów, uczniów podstawówek i gimnazjów.

– Potrzebne są pieniądze - mówi profesor Michał Wojtalik, znany i ceniony kardiochirurg, kierujący tą placówką zdrowia. – Nasza akcja DROGA DO SERCA ma na celu zebranie półtora miliona złotych. Od jej realizacji dzieli nas 1800 sekund, bo tyle czasu trwa przygotowanie i transport dziecka na salę operacyjną, a później na oddział pooperacyjny. Dziś może to trwać nawet do 30 minut - podkreśla fan sportu i kardiochirurg na medal. – Po rozbudowie i modernizacji ten czas ulegnie wyraźnemu skróceniu.


Trasa liczy 55 km, startujący na Mega pokonają ją dwukrotnie.

Jak łatwo obliczyć, jedna sekunda - to 800,00 złotych. Prezes PTC Romuald Szaj, główny organizator charytatywnej imprezy kolarskiej, liczy na to, że w ostatnią niedzielę maja na torze "Poznań" pojawią się setki, może i z dwa-trzy tysiące ludzi na rowerach. Im więcej kolarzy i fanów dwóch kółek weźmie udział w charytatywnym maratonie rowerowym, tym ta KOLARSKA CEGIEŁKA SERCA będzie wyrazistsza!

Zapisz się już dziś (www.poznancyclingmaraton.eu), wystartuj w niedzielę 29 maja w maratonie szosowym. Będzie to z jednej strony wielkie wydarzenie sportowe, z drugiej wsparcie dla jednej z najlepszych klinik kardiochirurgii dziecięcej w Polsce. Imprezę organizuje Poznańskie Towarzystwo Cyklistów przy wsparciu władz miasta Poznania i Automobilklubu Wielkopolski.

Na każdym z dystansów będzie siedem kategorii kobiecych i męskich. Każdy z uczestników otrzymuje pamiątkowy medal "Serce dziecka" i okolicznościową koszulkę. Trzech najlepszych w każdej kategorii otrzymuje puchary i nagrody rzeczowe.

Regulamin imprezy na stronie www.poznancyclingmaraton.eu, także na Facebooku. 

Rozmowa z prezesem PTC Romualdem Szajem na temat majowego maratonu szosowego dziś (22 lutego) w telewizyjnym Teleskopie o godzinie 22.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL