R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867585 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Dziś we włoskim Varese rozpoczynają się
mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym

 

Dziś 23 września rozpoczną się 75. mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym. Imprezę we włoskim Varese zainauguruje jazda indywidualna na czas młodzieżowców. Polskę reprezentować będzie na tej imprezie 18 kolarzy - 7 kobiet i 11 mężczyzn.


Maciej Paterski z Jarocina jest nadzieją polskiego kolarstwa, na zdjęciu z trenerem Zbigniewem Piątkiem podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata w Stuttgarcie.Elita mężczyzn
Maciej Bodnar (Liquigas), Łukasz Bodnar, Dariusz Baranowski (obaj DHL Author), Przemysław Niemiec (Miche), Marek Rutkiewicz (Mróz Action Uniqua), Hubert Kryś (Ceramica Flaminia); jazda indywidualna na czas - Maciej Bodnar, Łukasz Bodnar

Młodzieżowcy (do lat 23)
Paweł Cieślik (Tarnovia Tarnowo Podgórne), Adrian Honkisz (Pacific Toruń), Jarosław Marycz (Fidbic.com), Łukasz Modzelewski (Legia), Maciej Paterski (UC Basso Piave); jazda indywidualna na czas - Polacy nie startują

Kobiety
Anna Harkowska (Brothers Bikes Berlin), Paulina Brzeźna (AA Drink), Magdalena Zamolska, Małgorzata Jasińska, Sylwia Kapusta, Monika Grzebinoga (wszystkie Pol-Aqua); jazda indywidualna na czas - Bogumiła Matusiak (Primus Łódź)

 

W ekipie na Varese nie ma jednego z bohaterów 65. Tour de Pologne, tegorocznego mistrza Polski Marcina Sapy (DHL-Author). Kiedy z nim rozmawiałem telefonicznie w niedzielę wieczorem miał nadzieję, że zostanie powołany do kadry, i że w niedzielę 28 września powalczy na włoskich drogach z najlepszymi szosowcami świata - w tym także z broniącym tytułu Paolo Bettinim. Tak się jednak nie stało.

W składzie nie ma także Sylwestra Szmyda, jak również dwóch kolarzy, którzy reprezentowali nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie - Tomasza Marczyńskiego i Jacka Morajko.

Wielkopolanie mają komu kibicować. W elicie mężczyzn wystartuje Hubert Kryś, który swą kolarską karierę rozpoczynał w rejonie Gostynia i Leszna, teraz zaś startuje w barwach włoskiej grupy Ceramica Flaminia. Maciej Paterski pochodzi z Jarocina i przed rokiem pięknie jechał w Tour de l'Avenir i na szosowych mistrzostwach świata w Stuttgarcie, był także najlepszym z Polaków w tegorocznym Tour de l'Avenir. Młodzieżowiec z Jarocina będzie miał silne wsparcie w Pawele Cieśliku z Tarnovii Tarnowo Podgórne.

 

 

Program 75. mistrzostw świata w kolarstwie szosowym, Varese - Włochy

 

Wyścig 1, 23 września, U23, jazda indywidualna na czas, dystans 33,55 km
Wyścig 2, 24 września, kobiety, jazda indywidualna na czas, dystans 25,15 km
Wyścig 3, 25 września, mężczyzni, jazda indywidualna na czas, dystans 43,70 km
Wyścig 4, 26 września, U23, wyścig ze startu wspólnego, dystans 173,35 km (10 rund)
Wyścig 5, 27 września, kobiety, wyścig ze startu wspólnego, 138,80 km (8 rund)
Wyścig 6, 28 września, mężczyzni, wyścig ze startu wspólnego, 260,25 km (15 rund)

Sylwetka Macieja Paterskiego na stronie Zawodnicy

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL