R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41738956 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Adam Adamkiewicz nie do pokonania

 

Gorąco osłabiało kolarzy na torze "Poznań"


Adam Adamkiewicz dojeżdża do mety.
Fot. Piotr Kurek/ Jakub Malke

Adam Adamkiewicz wygrał dziś wyścig kolarski na torze samochodowym "Poznań". Zwyciężył wyraźnie, samotnie wjechał na finiszową kreskę i podniósł ręce do góry w geście radości. Dwanaście rund przejechał w jedną godzinę 6 minut 5 sekund.

Niedzielny wyścig na torze "Poznań" był swoistym odrobieniem zaległości z minionego czwartku, gdy miała się odbyć kolarska impreza. Nie przeprowadzono jej z przyczyn niezależnych od organizatora, gdyż tego dnia przeprowadzano homologację obiektu.

Dziś, gdy kolarze rozpoczynali ściganie - godzina 18.20, temperatura wynosiła ponad 30 stopni Celsjusza. Było gorąco, duszno i upalnie. Tym razem do przejechania było dwanaście rund.

Od pierwszego okrążenia rozpoczęły się ataki i próby odjazdów. Próbowali swych sił w gorący lipcowy czas i Wojciech Ziółkowski z Nowogardu, i Artur Kozal z Mosiny, i Lech Ergang z Poznania. Wszystkie te akcje kończyły się jednak niepowodzeniem.

Na szóstej rundzie wyrwał do przodu Lech Ergang (rocznik 1961), aktualny wicemistrz Polski masters w kategorii M5B (55-59 lat). Niezwykle czujnie zachowali się w tym momencie i dołączyli do niego: Wojciech Ziółkowski, Adam Adamkiewicz z Grabonogu, Paweł Wasiński z Leszna i Jakub Kędziora z Poznania.


Ta piątka kolarzy  - Wojciech Ziółkowski, Lech Ergang, Paweł Wasiński, Jakub Kędziora i Adam Adamkierwicz - zdecydowała dziś o wynikach wyścigu kolarskiego na torze "Poznań".
Fot. Piotr Kurek/Jakub Malke

Co tu dużo mówić, przez następnych pięć rund, czytaj 20 kilometrów, zgodnie współpracowali. I tak zwiększali przewagę nad peletonem. Na ostatnie okrążenie wjechali z różnicą jednej minuty i sześciu sekund nad rywalami.

Z ostatniego zakrętu jako pierwszy wyjechał Wojciech Ziółkowski, ale siedzący mu na kole Adam Adamkiewicz w tym momencie ruszył na całego. I na ponad sto metrów przed metą wiadomo było, że nikt mu już nie odbierze zwycięstwa. Wjechał na finiszową kreskę z podniesionymi rękoma - on, rocznik 1989, były kolega Michała Kwiatkowskiego z Klubu Sportowego Pacyfik Toruń.

Drugi był Wojciech Ziółkowski, trzeci Paweł Wasiński z Leszna, czwarty Jakub Kędziora, piąty Lech Ergang.

Z peletonu najszybciej finiszował Sławomir Spławski z Bogdanowa przed Pawłem Szczepaniakiem ze Strzelec Krajeńskich.

Startowało dziś ponad 70 osób, w tym kilka pań. Mówiąc w największym skrócie, gorąco osłabiało moc kolarzy w lipcową niedzielę, stąd też średnia prędkość zwycięzcy była niższa od tych rekordowych w sezonie 2017. Dzisiejszy wyścig był premiowany pieniężnie. Otrzymali je najlepsi w czterech kategoriach wiekowych.

Kobiety
1. Marta Gogolewska, Wągrowiec
2. Kamila Wójcikiewicz, Poznań
3. Dominika Nowacka, Poznań

CM+M30

1. Adam Adamkiewicz, Grabonóg
2. Wojciech Ziółkowski, Nowogard
3. Paweł Wasiński, Leszno

M40+M50
1. Lech Ergang, Poznań
2. Paweł Rychlicki, Poznań
3. Tomasz Grobelny, Poznań

M60+
1. Bogdan Hałucha, Strzelce Krajeńskie
2. Romuald Szaj, Poznań
3. Bogdan Malke, Poznań

Był to piętnasty w tym roku wyścig kolarski ze startu wspólnego. Następny odbędzie się w czwartek 3 sierpnia 2017. Początek o godzinie 18, weryfikacja zgłoszeń od 16.30 do 17.30. Dystans do pokonania - 15 rund.
 
                                      Piotr Kurek 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL