R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878297 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Syn i ojciec w rolach głównych, czyli
zwycięscy Sławomir i Artur Spławszcy

 

Ostatni czwartek kolarski w czerwcu 2018


Artur Splawski finiszuje. 28 czerwca 2018.
Fot. archiwum Romualda Szaja

Ostatni czwartek kolarski w czerwcu 2018 toczył się w dwóch odsłonach. Najpierw rywalizowali mężczyzni do lat 39, następnie w oddzielnym wyścigu toczyli bój o pierwsze miejsce zawodnicy od 40. roku życia wzywż oraz kobiety. W tym pierwszym zwycięsko linię mety minął Sławomir Spławski, w tym drugim Artur Spławski. Syn i ojciec mieszkają w Bogdanowie pod Obornikami i reprezentują ten sam klub kolarski - Merx Team.

Pierwszy wyścig odbywał się w idealnych warunkach pogodowych. Było nie za gorąco, nie czuło się wiatru. Zawodnicy kategorii cyklosport i M30 mieli do pokonania dwanaście rund, czyli 49 kilometrów. Na starcie stanęło 45 mężczyzn.

Na finiszu najszybszy okazał się Sławomir Spławski, który uzyskał czas 01:06:32, ( średnia prędkość 44,31 km/h). Taki sam zmierzono Władysławowi Gładysiakowi z Poznania (Euro Bike Kaczmarek Electric) i Damianowi Mieli z Wrocławia (Strefasportu.pl MW Invest). Pięć sekund za nimi końcową kreskę minął Michał Kowalczyk ze Swarzędza (Lodziarnia Cytryna) a 18 sekund za nim grupa 22 kolarzy amatorów.

W następnym wyścigu (kategorie M40, M50 i M60 oraz kobiety) na dystansie 41 kilometrów (10 rund) triumfował Artur Spławski - 00:56:19 przed Lechem Ergangiem z Poznania (Strefasportu.pl MW Invest) i Franciszkiem Harbacewiczem (JF Duet Goleniów), cała trójka w tym samym czasie (średnia prędkość 43,72 km/h).


Finiszuje Sławomir Spławski.
Fot, archiwum Romualda Szaja

Podczas tego drugiego wyścigu warunki rywalizacji stały się trudniejsze, gdyż zaczął dmuchać wiatr. Wzięło w nim udział 40 panów oraz 9 pań. W kategorii M60+ trzy pierwsze miejsca zajęli: 1. Bogusław Florczak (JF Duet Goelniów), 2. Marek Szymański z Poznania (PTC, 3. Romuald Szaj z Poznania (Merx Team). Wśród kobiet triumfowała Kamila Wójcikiewicz z Poznania (Rybczyński Bikes Remmers TP-Link) przed Renatą Kozanecką z Poznania (Cityzen) i Małgorzatą Howis (STC Stargard).

W czwartkowym wyścigu uczestniczyły także zawodniczki z Kórnika (nie będąc klasyfikowanymi) z coraz bardziej utytułowaną Nikol Płosaj, która podczas szosowych mistrzostw Polski 2018 na polach Grunwaldu i drogach wokół Ostródy zdobyła aż trzy medale: złoty w wyścigu ze startu wspólnego w kategorii U23 i dwa srebrne - w wyścigu ze startu wspolnego w elicie kobiet oraz srebrny w jeździe indywidualnej na czas wśród zawodniczek U23.

Będąc skrupulatnym kronikarzem czwartków kolarskich na torze samochodowym "Poznań", z opóźnieniem wynikłym z mej wyprawy rowerowej po Bieszczadach, uprzejmie informuję, że w poprzednim tygodniu (21 czerwca) na dystansie 41 km (10 rund) triumfował Piotr Lis (Bike Serwis Scott Team) przed Michałem Kowalczykiem i Michałem Górniakiem z Poznania (Rybczyński Bikes Remmers TP-Link). Startowało 50 osób, w tym treningowo Paweł Cieślik z Tarnowa Podgórnego (CCC Sprandi Polkowice).

                                                Piotr Kurek 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL