Aktualizowano: 2024-03-15
Robert Radosz wygrał kryterium
w Borku Wielkopolskim

Spontaniczny doping kibiców

Robert Radosz (Mróz Action Uniqa) wygrał w sobotę kolarskie kryterium o Puchar Burmistrza Borku Wielkopolskiego, ostatni w sezonie wyścig z cyklu Korona Miast. W końcowej klasyfikacji cyklu triumfował Błażej Janiaczyk (Mróz Action Uniqa).

Na ulicznej trasie w Borku, w niskiej temperaturze, lecz przy gorącym dopingu kibiców rywalizowała czołówka polskich kolarzy, poza ósemką kadrowiczów, którzy w niedzielę wystartują w Tour de Pologne. Zwycięzca - Robert Radosz pokonał 66 km trasy (60 okrążeń po 1100 m) z przeciętną prędkością ponad 44 km/godz. W punktacji kryterium Radosz wyprzedził Tomasz Lisowicza z CCC Polsat i Wojciecha Pawlaka (Mróz Action Uniqua).

W kategorii orlików zwyciężył piąty na mecie Piotr Osiński (Pacyfik Toruń), a wyścig VIP-ów wygrał pomysłodawca i główny organizator kryterium w Borku, jeszcze niedawno czynny zawodnik Dariusz Wojciechowski.

W klasyfikacji Korony Miast, do której zaliczano wyniki ośmiu wyścigów, pierwsze miejsce zajął Błażej Janiaczyk wyprzedzając kadrowiczów - Łukasza Bodnara (DHL Author) i Krzysztofa Jeżowskiego (CCC Polsat Polkowice).