R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41323191 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Maciej Paterski liderem teamu

 

CCC Sprandi Polkowice startuje
w niedzielnym Amstel Gold Race


Pięć dni temu, w niedzielę 12 kwietnia, Maciej Paterski wygrał wyścig "Ślężański Mnich" w Sobótce. W niedzielę 19 kwietnia będzie liderem polskiego teamu w Amstel Gold Race.

Przed kolarzami CCC Sprandi Polkowice kolejny bardzo prestiżowy start w tym sezonie. Po Mediolan-San Remo drużyna weźmie udział w drugim w tym sezonie klasyku zaliczanym do cyklu UCI World Tour Amstel Gold Race (19 kwietnia).

– Pojedziemy w Holandii w tym samym zestawieniu, co w rozgrywanym kilka dni temu Brabantse Pijl. Maciej Paterski i Davide Rebellin potwierdzili tam dobrą dyspozycję i obaj uplasowali się w pierwszej „10”. Maciek będzie liderem na Amstel Gold Race, ale na pewno będziemy też chcieli wykorzystać ogromne doświadczenie Davide w tym wyścigu. Wygrał on jedną z edycji, a w 4 innych stawał na podium. Nikt z dzisiejszego peletonu nie zna tej imprezy lepiej niż on – mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

W składzie znalazł się także Grega Bole, który co prawda z powodu kraksy wycofał się z „Brabanckiej Strzały”, ale nic poważnego mu się nie stało i stanie do rywalizacji. Stefan Schumacher zasygnalizował w belgijskiej imprezie powrót do dobrej formy po kontuzji nadgarstka i przerwie od treningów, będąc trzecim najwyżej sklasyfikowanym z „pomarańczowych”. Aktywny w tym wyścigu był także Bartłomiej Matysiak, który próbował oderwać się od peletonu na końcowych 40 kilometrach. Agresywną jazdą w ubiegłorocznej edycji AGR popisał się Jarosław Marycz i w tym roku również będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony. Skład uzupełnią zawsze solidni, Branislau Samoilau i Marek Rutkiewicz.

Na trasie 258-kilometrowego wyścigu znajdują się aż 34 podjazdy – krótkie, ale strome. Praktycznie nie ma odcinków płaskich, więc jest bardzo trudno o chwilę odpoczynku. Największą rolę w selekcji powinno odegrać słynne wzniesienie Cauberg, które kolarze będą podjeżdżać 4-krotnie. Gdy po raz ostatni zameldują się na jego szczycie, do mety w Valkenburgu pozostanie 1,8 kilometra. Zawodnicy CCC Sprandi Polkowice ścigali się na tej trasie przed rokiem, gdy Davide Rebellin zajął 13.miejsce.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Amstel Gold Ra ce: Maciej Paterski, Davide Rebellin, Grega Bole, Jarosław Marycz, Bartłomiej Matysiak, Branislau Samoilau, Stefan Schumacher, Marek Rutkiewicz.

Transmisja telewizyjna w Eurosporcie od godziny 14 do 17.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL