R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902568 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Czy Hubert Semczuk
da jutro kolarskiego czadu?

 

Drugi czwartek kolarski na torze "Poznań"


Hubert Semczuk na najwyższym miejscu podium. Z lewej Michał Górniak, z prawej Bartłomiej Oleszczuk. Z prawej strony podium burmistrz Dolska Henryk Litka. Dolsk, 8 kwietnia 2018.
Fot. Piotr Kurek

Hubert Semczuk (Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link) z Wyrzyska jutro wystartuje w drugim w tym roku czwartku kolarskim na torze samochodowym "Poznań". 22-latek, talent bez licencji, sprawdzi swą moc i być może 12 kwietnia zada szosowego szyku?

Jutro kolarze amatorzy, dla nich jest ta impreza, wystartują punktualnie o godzinie 18.00. Jak przed tygodniem, do przejechania będzie dziesięć rund, czyli 40830 metrów. Zgłosiło się do tej rywalizacji ponad 100 osób, w tym kilkanaście kobiet.

Hubert Semczuk w tym roku startował w dwóch maratonach MTB i jednym wyścigu szosowym. 24 marca w Krzywiniu ścigał się po raz pierwszy w tym roku: Solid MTB Maraton ukończył na trasie Giga (64 km) na miejscu czwartym open. Dzień później w tym samym miejscu w wyścigu szosowym Solid Race na dystansie 75 km był drugi - za Damianem Mielą. I wreszcie w minioną niedzielę w Dolsku pewnie zwyciężył na najdłuższej trasie cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB (Mega - 57 km) z przewagą ponad półtorej minuty nad kolegami z teamu Rybczyński-Bikes: Michałem Górniakiem i Bartłomiejem Oleszczukiem.

Amator z Wyrzyska ma w swym kolarskim dorobku tytuł drugiego wicemistrza górskich  Mistrzostw Polski  w maratonie MTB 2017 w kategorii U-23. Jak dotąd, więcej sukcesów osiągnął w maratonach MTB.

Jest łudząco podobny do geniusza szosy, trzykrotnego mistrza świata - Słowaka Petera Sagana. Ma on, jak triumfator ostatniego wyścigu Paryż-Roubaix,wiele energii, podobny sposób pedałowania, fryzury także mają jakieś pokrewieńśwto. I jeszcze coś: ten sposób wyciągnięcia dłoni - pełen dynamizmu i siły - na finiszu, gdy się zwycięża...

Hubert Semczuk kontra reszta zawodników. Zapowiada się ciekawy wyścig. Warto zatem jutro być na torze samochodowym "Poznań", który już po godzinie 16.00 będzie dostępny dla amatorów szosy. Biuro zawodów, weryfikacja zgłoszeń, czynne od 16.30 do 17.30. Kibice bardzo mile widziani.


                                                       Piotr Kurek 
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL