Jestes 41032804 gosciem na naszej stronie
Marian Więckowski oklaskiwał
młodych kolarzy w Turku

Rywalizowało ponad 180 szosowców

W piątek , 15 sierpnia, w Turku odbyło się kolarskie kryterium uliczne. Impreza była dostępna dla zawodników kilku kategorii wiekowych - począwszy od żaka a skończywszy na mastersach, czyli panach po trzydziestym roku życia. Było ich w sumie ponad 180. Zwycięzcami w poszczególnych wyścigach zostali: żacy - Dominik Wiewiór, młodziczki - Sylwia Kowalczyk, młodzicy - Łukasz Marcinkowski, juniorki młodsze - Karolina Karasiewicz, junior młodszy - Piotr Wojciechowski, juniorki - Ewa Kostera, junior - Łukasz Biernat, open - Arkadiusz Garczarek. Zawody obserwował Marian Więckowski, trzykrotny zwycięzca Tour de Pologne (w latach 1954-1956).

Kolarze ścigali się na ulicy Kaliskiej. Długość jednej rundy wynosiła 1350 metrów. Start i meta zostały zlokalizowane na wysokości Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego. Zawodnicy pedałowali na dobrze zabezpieczonej trasie, przy ruchu zamkniętym dla innych pojazdów.

Juniorzy i mastersi wystartowali wspólnie i mieli do pokonania 20 rund.

I jeszcze jedno, ulica Kaliska jest idealnym miejscem dla tego typu zawodów, gdyż przez cały czas widać zawodników: jak startują, jak wyprzedzają konkurentów, jak odjeżdżają rywalom i jak finiszują.

Nie dziwi zatem, że na chodnikach zgromadzili się bardzo licznie nie tylko mieszkańcy ulicy Kaliskiej, dopingując i bijąc brawo wszystkim zawodnikom.

Jako pierwsi wystartowali w liczbie 32 żacy, którzy mieli do pokonania 5 rund. Jako pierwszy finiszował Dominik Wiewiór, reprezentant klubu AS Biadki. Drugi był Karol Wolny - KKS Gostyń, trzecie miejsce wywalczył brat zwycięzcy - Patryk Wiewiór.

Sześciu najlepszych żaków i trzykrotny zwycięzca Tour de Pologne Marian Więckowski (drugi z lewej) stanęli do wspólnej fotografii.

6. Paweł Zaleśny, Wola Droszowska

Bardzo ciekawy był wyścig młodzików, w którym wystartowało 56 zawodników. Jechali oni 12 rund, przy czym na każdej rundzie zdobywali punkty. Miejsca na mecie, co 4 okrążenia, punktowane były następująco: I miejsce - 5 pkt., II miejsce - 3 pkt., III miejsce - 2 pkt., IV miejsce - l pkt. Pozostałe okrążenia punktowane były: I miejsce - 1 punkt.

6. Patryk Głogowski, Nysa - 3

W wyścigu juniorów młodszych wystartowało 33 zawodników, którzy, podobnie jak młodzicy, zdobywali punkty na kolejnych rundach. Musieli ich przejechać aż 20.

6. Bartosz Klorek, Raszków - 3

Rywalizację juniorów wygrał Łukasz Biernat przed Kornelem Sójką i Adamem Marciniakiem.

6. Szymon Mikler, Jarocin - 1

Wystartowało 14 mastersów, panów po trzydziestym roku życia. Gwiazdą tego wyścigu był Arkadiusz Garczarek, który na 20 rundach zdobył aż 36 punktów i zdecydowanie wygrał.