R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41832257 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Maciej Paterski ściga się w Dubaju

 

"Pomarańczowi" obok 10 ekip World Touru

CCC Sprandi Polkowice stanie na starcie Dubai Tour (4-7 lutego) obok 10 grup UCI World Tour. Będzie to dla „pomarańczowych” i Macieja Paterskiego z Jarocina pierwszy wyścig o kategorii HC w sezonie 2015.

- Ściganie na Majorce było bardzo dobrym rozpoczęciem sezonu. Weszliśmy na inny poziom prędkości i to powinno być widoczne już w kolejnych wyścigach. Każdy zawodnik ma debiut za sobą, więc stres związany z pierwszymi startami powinien być znacznie mniejszy – mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy grupy CCC Sprandi Polkowice. - Największe nazwiska światowego peletonu staną na starcie w Dubaju, więc poziom rywalizacji powinien być bardzo wysoki. Z jednej strony będzie trudniej o wynik, ale z drugiej właśnie dzięki takim startom można podnosić formę i umiejętności – dodaje.

Dubai Tour składa się z 4 etapów – 3 sprinterskich (1.,2. i 4.) oraz jednego z finiszem na podjeździe pod Hatta (3.). W związku z tym w 8-osobowym składzie CCC Sprandi Polkowice nie brakuje zawodników dysponujących dobrym finiszem oraz typowych górali. Na płaskich odcinkach o wysokie miejsca walczyć będą szybcy Grega Bole oraz Grzegorz Stępniak. Na górski etap czekać będzie Sylwester Szmyd. Skład uzupełnią Christian Delle Stelle, Adrian Kurek, Łukasz Owsian, Jarosław Marycz i Maciej Paterski, który z bardzo dobrej strony pokazał się w wyścigach w ramach Challenge Mallorca.

W rywalizacji weźmie udział aż 10 ekip UCI World Tour, a na liście startowej widnieją takie nazwiska jak Mark Cavendish, Vincenzo Nibali, John Degenkolb, Alejandor Valverde, czy też Philippe Gilbert. Wyścig organizowany jest przez RSC Sport, organizatora Giro d’Italia. Przypomnijmy, że polkowicka grupa otrzymała „dziką kartę” na włoski Wielki Tour.

Program Dubai Tour (4-7.02):
Etap 1 – The Westin Dubai Stage (Dubai - Dubai) 145 km
Etap 2 – Nakheel Stage (Dubai - Jumeirah Palm) 187 km
Etap 3 – Dubai Silicon Oasis Authority Stage (Dubai-Hatta) 205 km
Etap 4 – The Burj Stage (Dubai - Burj Khalifa) 123 km
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL