R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41204999 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
W najbliższą środę kryterium kolarskie w Turku

 

 

 

W najbliższą środę, 15 sierpnia, w Turku odbędzie się kolarskie kryterium uliczne. Impreza jest dostępna dla zawodników kilku kategorii wiekowych - począwszy od żaka a skończywszy na mastersach, czyli panach po trzydziestym roku życia.

Kolarze ścigać się będą na ulicy Kaliskiej. Długość jednej rundy wyniesie 1350 metrów. Start i meta zostaną zlokalizowane na wysokości Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego. Kolarze ścigać się będą na dobrze zabezpieczonej trasie, przy ruchu zamkniętym dla innych pojazdów.

Organizatorami imprezy są: Turkowskie Towarzystwo Cyklistów, Zarząd Powiatowy LZS, Starostwo Powiatowe w Turku oraz Urząd Miejski. Środowe wyścigi będą uczczeniem pamięci kolarzy z Turku - Mirosława Rabczewskiego i Edwarda Gałczyńskiego.

W kryterium prawo startu mają zawodnicy kategorii żak posiadający aktualne badania lekarskie i pisemną zgodę rodziców. Zawodnicy kategorii młodzik, junior młodszy, junior muszą posiadać aktualne licencje i badania lekarskie. Zostanie rozegrany również wyścig open dla amatorów w wieku od 30 lat wzwyż. Startują oni na własną odpowiedzialność i nie muszą przedstawić aktualnych badań lekarskich.

Zapisy w dniu wyścigu od godziny 9.00 do 10.30 w Starostwie Powiatowym, ul. Kaliska 39.

Sposób przeprowadzania kryterium

Start w kategorii żak - godz. 11.00, dystans 5 okrążeń
Start w kategorii młodzik - godz. 11.30, dystans 12 okrążeń
Start w kategorii junior młodszy - godz. 12.15, dystans 20 okrążeń
Start w kategorii junior - godz. 13.20, dystans 32 okrążeń
Start w kategorii open - godz. 14.00 dystans 15 okrążeń

 

W kategorii młodzik, junior młodszy i junior wyścig będzie rozgrywany na punkty. Miejsca na mecie, co 4 okrążenia, punktowane są następująco: I miejsce - 5 pkt., II miejsce - 3 pkt., III miejsce - 2 pkt., IV miejsce - l pkt. Pozostałe okrążenia punktowane są następująco: I miejsce - 2 pkt., II miejsce - l pkt. Zwycięzcą zostaje zawodnik, który zgromadzi największą ilość punktów.

O zwycięstwie w kategorii żaków i open decyduje kolejność na mecie.

Zawodnicy, którzy zajmą miejsca od l do 5 otrzymają pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe lub pieniężne. Ewentualne nagrody pieniężne i ich wysokość zostanie podana na odprawie technicznej.

Głównym organizatorem kolarskiego kryterium ulicznego jest Dariusz Mikołajewski, prezes Turkowskiego Towarzystwa Cyklistów (telefon 0698/ 656 - 795), do którego można się zwracać z zapytaniami i wątpliwościami.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL