R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873361 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Zgrupka ładnie się pokazała

 

Bardzo udana impreza kolarska w Wolsztynie


Zgrupka bardzo ładnie się zaprezentowała w Wolsztynie.
Fot. Katarzyna Tomczak

Mariusz Szkudlarek (nr startowy 1) ze Stęszewa, Iza Włosek (2) z Dąbrowy Górniczej, Lech Filipiak (3) z Wrocławia, Edward Dąbrowski (4) z miejscowości Bojadła, Sebastian Adamczewski (5) z Bojanowa, Artur Piedo (6) z Radowa Malego, Małgorzata Kubicka (7) z Nowogardu, Paweł Sojecki (8) z Jaworzna, Edward Kuczmarz (9) z Wrocławia, Andrzej Skiba (10) z Leszna i Krystyna Roszak (11) z Polic.

Tych jedenaścioro osób stanęło w sobotę 24 czerwca na starcie Wolsztyńskiego Maratonu Rowerowego. Była godzina 7.00 gdy ruszali w drogę na swych szosówkach na trasę liczącą aż 219 kilometrów (trzy pętle po 73 km każda).

Trzy minuty później następna grupa, o 7.06 kolejne o 7.09 i 7.12 (wszystkie na dobrej klasy rowerach szosowych). O 7.15 ruszyła 14-osobowa grupa na rowerach innych.

O poranku, od 7 do 7.15, sześćdziesiąt osób z całej Polski rozpoczynało swą jazdę po ulicach Wolsztyna i drogach wielu miejscowości wokół tego 18-tysięcznego miasta.

Od 9.00 rozpoczynały te osoby, które zdecydowały się na jazdę na trasach Mega (146 km) i Mini (73 kilometry). W sumie, licząc startujących na trzech dystansach, było chętnych do pedałowania ponad 500 osób.

Jazda była na całego. Ścigali się młodzi i doświadczeni fani rowerów. Organizatorzy - członkowie Klubu Kolarskiego FP Wolsztyn - zadbali dosłownie o wszystko. I byli bardzo, ale to bardzo chwaleni przez zawodniczki i zawodników. Za oryginalne medale, granitowe nagrody i pięć rowerów marki Trek, które były losowane wśród wszystkich startujących.

A sportowe wyniki zawodów zaliczanych do Pucharu Polski w Maratonach pokazują, że amatorzy jeżdżą coraz szybciej. Na Giga najlepsze czasy uzyskali: Iza Włosek z Dąbrowy Górniczej - 6:42:04 (średnia 32,5 km/h) i Krzysztof Kubik z Krotoszyna - 5:38:29 (średnia 38,6 km/h); na Mega - Jolanta Gajtkowska ze Szczecina z czasem 4:14:09 (34,2 km/h) i Michał Nawrocki z Topoli Małej pod Ostrowem Wielkopolskim - 3:41:23 (39,3 km/h); na Mini -Dominika Nowacka z Sulęcinka - 1:55:45 (37,8 km/h) i Sebastian Mikołajczyk z Kutna (reprezentuje Zgrupkę Team) z czasem 1:48:42.

Michał Nawrocki, Dominika Nowacka, Sebastian Mikołajczyk, Anita Kostecka (Zgrupka Team), Renata Kozanecka, Anna Mądra-Bielewicz (Zgrupka Team) i Grzegorz Rychel (Zgrupka) ładnie się pokazali w Wolsztynie i potwierdzili, że wyścigi szosowe na torze samochodowym "Poznań" prowadzą do coraz lepszych rezultatów.

Adamowi Kopaczowi, Pawłowi Franzowi, Markowi Michalskiemu oraz ich kolegom i koleżankom należą się słowa pochwały za zorganizowanie udanej imprezy kolarskiej dla ponad pół tysiąca osób. Najlepszych honorował  burmistrz Wolsztyna Wojciech Lis.

                                    Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL