Jestes 41033994 gosciem na naszej stronie
Słowak Peter Velits mistrzem młodzieżowców

Słowak Peter Velits zdobył w sobotę w Stuttgarcie złoty medal kolarskich mistrzostwa świata w kategorii młodzieżowców (do 23 lat). Najlepszy z polskich zawodników Paweł Cieślik zajął 12 miejsce, w tym samym czasie co zwycięzca.

Velits finiszował najszybciej z 50-osobowego peletonu wyprzedzając Australijczyka Wesleya Sulzbergera i Brytyjczyka Jonathana Bellisa. W tej grupie przyjechało trzech Polaków: Paweł Cieślik, Maciej Paterski i Łukasz Modzelewski. Mateusz Komar i Paweł Wachnik nie ukończyli wyścigu.

Do mety dojechało 111 zawodników, wycofało się z rywalizacji 58 kolarzy.

Wyniki wyścigu młodzieżowców - 171,9 km

1. Peter Velits (Słowacja) - 4:21.22 (przeciętna: 39,461 km/godz)

45. Łukasz Modzelewski (Polska) - wszyscy ten sam czas

Wiele nadziei ze startem Macieja Paterskiego, zawodnika z Jarocina - reprezentanta KTK Kalisz, wiązali kibice z jego rodzinnego miasta, którzy licznie pojechali do Stuttgartu. 21-letni kolarz nie zawiódł, choć przy odrobinie szczęścia mógł osiągnąć lepszy rezultat.

Wierzę, że w przyszłym roku Maciej Paterski, podczas szosowych mistrzostw świata we Włoszech, w kategorii U-23 sięgnie po medal.