R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825168 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Wszyscy zasłużyli na pochwały

 

Udane zawody szosowe na Smochowicach  


Marcin Włodarski (nr 131) był jednym z głównych aktorów niedzielnej imprezy na Smochowicach.

Fot. Piotr Kurek

To były niezwykle udane wyścigi szosowe. Dziś na poznańskich Smochowicach rywalizowali  kolarze amatorzy, policjanci, medycy oraz młodzi adepci tego sportu. Swą szansę jazdy i pokazania się publiczności mieli także przedszkolacy. Było na co popatrzeć, emocji nie brakowało. Bohaterów imprezy było kilkoro, ale największe wrażenie zrobił na kibicach i obserwatorach 15-letni Marcin Włodarski (UKS Koźminianka Koźminek).

Pierwszą odsłonę dzisiejszych zawodów stanowiły Mistrzostwa Wielkopolski Szkółek Kolarskich, w których startowało ponad 90 zawodniczek i zawodników. Ich jazda została rozpisana na cztery wyścigi. W tym ostatnim klasą dla siebie był 15-letni Marcin Włodarski. Od początku był aktywny na dystansie 15 km, w po drugim okrążeniu zdecydował się na solowy odjazd i pewnie wygrał.  

W łączonym wyścigu mastersów (kobiet i pań) oraz zawodników cyklosportu doszło do niespodzianki. Można powiedzieć, że nawet wielkiej, gdyż triumfował Artur Okupniak z Poznania (Pitu Pitu Cycling Team). Był szybszy na finiszu od Michała Górniaka, Artura Spławskiego i kilku jeszcze znanych kolarzy amatorów. – Mam 2 metry 4 centymetry wzrostu. Od dwóch lat ścigam się na torze samochodowym "Poznań" w ramach czwartków kolarskich. Dzisiejszy sukces jest moim największym sportowym osiągnięciem. Raduje mnie fakt, że byłem lepszy od wielu utytułowanych szosowców - mówił po zejściu z podium mieszkaniec Naranowic.

Ścigali się policjanci, lekarze, niezrzeszeni. W tych kategoriach też były emocje, zacięta rywalizacja i radość na podium.

Finałem były rowerowe zmagania uczniów i przedszkolaków. Prawie 90 ścigało się na różnych dystansach - od kilkuset metrów do 6 km. Szczególnie, co nie dziwi, wypadli ci, którzy jeszcze nie chodzą do szkoły podstawowej.

Łącznie ścigało się dzisiaj i brało udział w rowerowym święcie około 250 osób. Mistrzostwa Wielkopolski Szkółek Kolarskich były równocześnie Memoriałem Mariana Więckowskiego, trzykrotnego triumfatora Tour de Pologne w latach 1954-56. W trakcie imprezy przypomniano postaci Zenona Czechowskiego i Ryszrada Szurkowskiego, którzy często brali udział w szosowych imprezach na Smochowicach.

Imprezę zorganizowali działacze Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów przy wsparciu Wielkopolskiego Związku Kolarskiego, społeczników ze Smochowic i ludzi biznesu. I oni, i startujący, i kibice, otóż wszyscy zasłużyli na pochwały. To było prawdziwe święto rowerów.

                   Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL