R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41601854 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Drużyny kolarskie na start!

 

Maciej Richter zaprasza do Krzywinia


FTI Racing Team wystawi w Krzywiniu aż cztery drużyny.
Fot. Piotr Kurek

W najbliższą niedzielę, 19 sierpnia, w Krzywiniu odbędzie się ciekawa impreza kolarska: szosowy wyścig drużynowy - Solid Team Race. Jego uczestniczy zmierzą się z dystansem 40 kilometrów. Imprezę organizuje Maciej Richter i jego ekipa ze Stowarzyszenia KS Solid Sport.

Przed laty Polacy byli mocarzami w tej specjalności kolarskiej. Nie tylko Ryszrad Szurkowski i jego koledzy sięgali po medale igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata. Od kilku lat czynione są rozmaite starania, by kolarskie wyścigi drużyn znów organizować i dać szanse sprawdzenia się w takiej rywalizacji zepołom.

Niedzielny wyścig odbędzie się na 40-kilometrowej trasie: Krzywiń-Wieszkowo- Żelazno-Stankowo- Stary Gostyń-Gostyń-Dusina-Daleszyn-Osowo- Stankowo- Żelazno- Lubiń- Krzywiń. Na tej jednej rundzie będą trzy konkretne podjazdy, z którymi zmierzą się szosowcy. Na starcie staną 6-osobowe zespoły, na mecie liczyć się będzie czas czwartego zawodnika. Jest to wyścig open, be podziału na kategorie. Mogą też startować zespoly kobiece, ale będą oddzielnie klasyfikowane tylko w przypadku, gdy będzie ich minimum cztery.

– Liczę, że na starcie stanie kilkanaście zespolów - mówi Maciej Richer, główny organizator. – FTI Racing Team wystawia aż cztery składy. Leszczyńska Strefasportu.pl MW Invest osobami Pawła Wasińskiego, Przemysława Rozwalki, Damiana Mieli oraz Przemysława Papieża i ich kolegów zechce powalczyć o pierwsze miejsce. Kibolski KS, czyli kibice Lecha Poznań też się pojawią w Krzywiniu - podkreśla Maciej Richter. I dodaje: - Wyścig będzie się odbywać przy zamkniętym ruchu drogowym.

Solid Team Race - 19 sierpnia 2018

program imprezy
8:00-10:30 - odbiór numerów w biurze zawodów
10:50 - odprawa przed wyścigiem
11:00 - start pierwszej drużyny
14:30 - dekoracja zwycięzców
14.45 - zakończenie imprezy

Do imprezy można zgłaszać się internetowo (http://solidsport.pl/zapisy/zapisy-solid-team-race), także w dniu imprezy. Biuro zawodów zlokalizowane będzie w hali sportowej w Krzywiniu, ulica Chłapowskiego 34, od godziny 8 do 10.30. 
  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL