R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867316 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Maciej Paterski triumfuje w Sobótce

 

Jarocinianin powtórzył sukces z 2014 roku


Maciej Paterski wygrywa coraz więcej wyścigów, tak jak dziś w Sobótce.

Maciej Paterski triumfował dzisiaj w wyścigu „Ślężański Mnich”, rozgrywanym w Sobótce i będącym inauguracją sezonu szosowego 2015 w Polsce. Na podium stanął także drugi z kolarzy CCC Sprandi Polkowice, Bartłomiej Matysiak. „Pomarańczowe” było również podium w kategorii U23 – wygrał Jakub Kaczmarek, a drugi był Eryk Latoń.


– Plan był taki, by od początku kontrolować sytuację w peletonie. Mieliśmy przewagą liczebną, bo było nas 16. Jechaliśmy, jako grupa na czele stawki, nadając tempo i starając się uniknąć kraksy. Na końcowych rundach zaczęliśmy atakować, rozszarpując peleton. Przy wjeździe na ostatnie okrążenie oderwałem się, ale zostałem doścignięty w jego połowie. Wtedy postanowiliśmy z Bartkiem Matysiakiem, że jeszcze raz skoczę kilkaset metrów przed metą. Udało się oderwać i wywalczyć zwycięstwo – powiedział Maciej Paterski.

– Był to mój drugi triumf w Sobótce w elicie i kolejne podium. Kilka lat temu byłem tu drugi, gdy jeździłem jeszcze w barwach KTK Kalisz, a wygrał Bartek Matysiak, wtedy w barwach Legii. Wygrałem tu także jeszcze za czasów orlika – dodał.

Wyścig w Sobótce liczył 119 kilometrów i składał się z siedmiu rund wokół Ślęży. Przez większość wyścigu peleton jechał razem, a na jego czele tempa pilnował „pomarańczowy pociąg”. W końcówce podopieczni Piotra Wadeckiego zaczęli rozrywać grupę, a na finałowych metrach ruszył Maciej Paterski, przekraczając linię mety z kilkusekundową przewagą. Bartłomiej Matysiak finiszował jako trzeci, za Pawłem Franczakiem (ActiveJet).

„Ślężański Mnich", Sobótka, 119 km - wyniki

1. Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice)
2. Paweł Franczak (ActiveJet)
3. Bartłomiej Matysiak (CCC Sprandi Polkowice)

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL