R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41323527 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Maciej Paterski szesnasty na inaugurację sezonu

 

CCC Sprandi Polkowice ściga się na Majorce

Grupa CCC Sprandi Polkowice zainaugurowała dzisiaj sezon 2015 startem w Trofeo Santanyí-Ses Salines-Campos. 16. miejsce wywalczył Maciej Paterski, a w końcówce w kraksie leżał Grzegorz Stępniak. Po sprincie z peletonu wygrał Matteo Pelucchi (IAM).

- Grupa porwała się około 40 kilometrów przed metą i z przodu zostałem ja, Jarosław Marycz, Grzegorz Stępniak i Stefan Schumacher. Niestety Grzesiu brał udział w końcówce w kraksie i musieliśmy finiszować bez niego. Spróbowałem swoich sił w sprincie, ale na ostatnich metrach powstały „dziury” w grupie, które trudno było załatać – mówił po wyścigu Maciej Paterski.

Grzegorz Stępniak dojechał do mety i poza otarciami nie doznał poważniejszych urazów.

– Pomimo tego, że nie był to żaden docelowy wyścig, to stres był większy niż zazwyczaj. Pierwszy start w sezonie zawsze taki jest, bo tak naprawdę dopiero po nim można ocenić swoją dyspozycję i zobaczyć jak organizm reaguje na wyższe tempo jazdy – dodał Paterski.

- Forma po zgrupowaniu wydaje się być dobra i myślę, że w porównaniu z zeszłym rokiem jest lepsza. Wystartuję w trzech wyścigach na Majorce ponieważ chciałbym szybko wejść w sezon i na wysokie obroty. Tak, aby być dobrze przygotowanym na wiosenne wyścigi, szczególnie na Mediolan – San Remo - podkreśla zawodnik z Jarocina .

Wyścig rozegrał się zgodnie z tradycyjnym kolarskim scenariuszem. Na samym początku oderwała się dwójka Alex Kirsch (Cult Energy Pro Cycling) i Damien Garcia (Team Froy Oslo). Uzyskała ona ok. 10 minut przewagi, jednak nie wystarczyło to na dojechanie do mety przed peletonem. Zostali doścignięci przez rozpędzoną grupę 23 kilometry przed „kreską”. W końcówce stawka się podzieliła, tworząc kolarskie „wachlarze”. Ostatecznie zwycięzca został wyłoniony z ok. 40-osobowej grupy. Triumfował Matteo Pelucchi przed Elia Vivianim (Team Sky) i José Joaquín Rojasem (Movistar).

Pomimo braku obecności „pomarańczowych” w pierwszej „15”, grupa zajęła 4. miejsce w klasyfikacji drużynowej.

W piątek (31 stycznia), „pomarańczowi” w składzie Sylwester Szmyd, Davide Rebellin, Branislau Samoilau, Łukasz Owsian, Stefan Schumacher, Marek Rutkiewicz, Adrian Honkisz, Mateusz Taciak zmierzą się z bardziej górzystą trasą w ramach Trofeo Serra de Tramuntanan.

Trofeo Santanyi-Ses Salines-Campos, 175km

1. Matteo Pelucchi (IAM Cycling) - 4:17:55
2. Elia Viviani (Team Sky)
3. José Joaquín Rojas (Movistar)

16. Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) - 0:00
34. Jarosław Marycz (CCC Sprandi Polkowice)
38. Stefan Schumacher (CCC Sprandi Polkowice)
109. Tomasz Kiendyś (CCC Sprandi Polkowice) - 3:31
119. Christian Delle Stelle (CCC Sprandi Polkowice)
120. Grega Bole (CCC Sprandi Polkowice)
121. Nikolay Mihaylov (CCC Sprandi Polkowice)
139. Grzegorz Stępniak (CCC Sprandi Polkowice)
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL