R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41900210 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Szosowcy wjeżdżają na tor,
poznański tor samochodowy

 

6 kwietnia pierwszy wyścig w tym roku


Paweł Cieślik, kadra polskich torowców oraz Tadeusz Jasionek (w środku) podczas jednego z czwartków kolarskich na torze samochodowym "Poznań". Rok 2016.
Fot. Piotr Kurek

W najbliższy czwartek, 6 kwietnia, na torze samochodowym "Poznań" odbędą się w pierwsze w tym roku szosowe wyścigi kolarskie. Na inaugurację fani szybkiej jazdy pokonają dziesięć rund, czyli prawie 41 kilometrów. 

Co tu dużo mówić, szosowcy nie tylko z Wielkopolski zatęsknili za rywalizacją na torze samochodowym "Poznań".

Jej początek w tym miejscu, w ramach czwartków kolarskich, datuje się na sierpień 2013 roku, kiedy odbyły się pierwsze wyścigi. W następnych trzech sezonach, 2014-2016, przeprowadzono ponad 60 wyścigów. Rok 2016 był rekordowy pod względem liczby startujących, jak i udziału w czwartkach kolarskich zawodników o głośnych nazwiskach - reprezentantach kraju. Ścigali się i nadawali ton szybkiej jeździe Adrian Tekliński, Wojciech Pszczolarski, Szymon Krawczyk, Mikołaj Konieczny.

Ten ostatni od roku reprezentuje Polskę w imprezach najwyższej rangi - był w październiku 2016 na szosowych Mistrzostwach Świata w Katarze. W najbliższą niedzielę w biało-czerwonej koszulce pojedzie w juniorskim wyścigu Paryż - Roubaix.

Do czwartkowego wyścigu zgłosiło się 113 osób, ale nadal można się rejestrować. Nieźle, jak na pierwszy wyścig w tym sezonie. Na liście startowej widnieją nazwiska zawodników o dużym dorobku, jak Artur Spławski, Paweł Rychlicki, Robert Płotkowiak, Borys Góral i inni. Piotr Pawłowski z Sobótki przyjeżdża z utalentowaną młodzieżą - Pawłem Szóstką, Patrykiem Gierackim i Michałem Pustułą. Nie zabraknie pań.

Weryfikacja zgłoszeń (zapisy drogą elektroniczną - http://www.speedtimecycling.eu) w biurze zawodów od 16.30 do 17.30. Początek wyścigu o godzinie 18.00. Do przejechania będzie 10 rund, czyli 40830 metrów.

Ten pierwszy w tym roku czwartek kolarski poświęcony będzie pamięci Jana Głowackiego. Poznaniaka, kolarza przez 60 lat - byłego zawodnika Warty Poznań. Zmarł niedawno w wieku 82 lat. Rodzina, znajomi i przyjaciele z kolarskich dróg pożegnali go na cmentarzu junikowskim. Pan Jan ścigał się na torze "Poznań" jeszcze w roku 2015 i był przykładem dla innych, że po ukończeniu 80 lat można z powodzeniem rywalizować z innymi.

– Czwartków kolarskich będzie dwadzieścia - mówi Romuald Szaj, główny ich organizator, prezes Wielkopolskiego Towarzystwa Cyklistów. – Finał planujemy na 8 października, ale gdyby miało się coś zmienić, wszyscy ścigający zostaną o tym poinformowani. Zapraszam do Poznania, zapraszam na wyścigi na wysokim poziomie sportowym: i reprezentantów Polski, i obiecującą młodzież, mastersów z dorobkiem i amatorów. Będzie się działo! - podkreśla aktywny kolarz i zarazem organizator sympatycznych spotkań na torze "Poznań"

Czwartki kolarskie 2017

Kwiecień - 6, 20
Maj - 11, 18, 25
Czerwiec - 8, 15, 29
Lipiec - 13, 20, 27
Sierpień - 3, 10, 17, 31
Wrzesień - 7, 14, 21, 28
Październik - 5, 8

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL