R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867511 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Łukasz Bodnar czy Błażej Janiaczyk?

 

W niedzielę poznamy zwycięzcę cyklu Korona Miast

Po końcowych rozstrzygnięciach w Pro-Lidze Arkus & Romet 2010 już w najbliższą niedzielę poznamy zwycięzcę cyklu BDC Korona Miast. Do rozegrania pozostały trzy wyścigi piątkowy klasyk GP Villa Natura Dolsk – Borek Wielkopolski oraz dwa kryteria sobotnie w Lesznie i niedzielne w Borku Wielkopolskim. Aktualnym liderem cyklu BDC Korona Miast jest Łukasz Bodnar z grupy CCC Polsat Polkowice.


Łukasz Bodnar wygrał kryteria uliczne w Chrząstawie Małej i Gdańsku. I jest liderem cyklu BDC Korona Miast.

BDC Korona Miast jest obok Pro-Ligi specjalną punktacją dla jednodniowych wyścigów nie ujętych w kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej. W skład reaktywowanego w tym sezonie cyklu wchodzi pięć imprez, cztery kryteria uliczne w Chrząstawie Małej, Gdańsku, Lesznie i Borku Wielkopolskim oraz wyścig klasyczny GP Villa Natura Dolsk – Borek Wielkopolski. Po rozegranych dwóch pierwszych kryteriach liderem cyklu BDC Korony Miast jest Łukasz Bodnar. Kolarz grupy CCC Polsat Polkowice wygrał oba wyścigi i z kompletem punktów wyprzedza kolarzy grupy Mróz Active Jet Pawła Cieślika i Błażeja Janiaczyka.

Pierwszy z kończących rywalizację wyścigów rozegrany zostanie już w najbliższy piątek. Wówczas to odbędzie się przeniesiony z terminu lipcowego klasyk GP Villa Natura Dolsk – Borek Wielkopolski. Wyścig nazywany przez niektórych polskim Paryż - Roubaix charakteryzuje się dwoma wymagającymi odcinkami brukowanymi. Zawody rozegrane zostaną na dystansie 163 kilometrów a oprócz klasyfikacji generalnej i młodzieżowej kolarze rywalizować będą w klasyfikacji aktywnych. Z numerem pierwszym wystartuje zwycięzca pierwszej edycji Tomasz Lisowicz z grupy CCC Polsat Polkowice. Wyniki klasyku mogą mieć duże znaczenie w klasyfikacji końcowej BDC Korony Miast, ponieważ jego zwycięzca otrzyma 30 punktów podczas gdy zwycięzcy obu kryteriów mogą zapisać na swoim koncie po 20 „oczek".

Zwycięzcę cyklu BDC Korony Miast poznamy po rozegraniu dwóch kryteriów. W sobotę odbędzie się Ogólnopolskie Kryterium Uliczne o Puchar Prezydenta Miasta Leszna a dzień później Ogólnopolskie Kryterium Uliczne o Puchar Burmistrza Miasta Borek Wielkopolski. Oba wyścigi rozegrane zostaną według bardzo podobnych zasad. Rywalizacja odbywać się będzie na pętli długości 1800 metrów, którą kolarze pokonają 40-krotnie. Na łącznym dystansie 72 kilometrów punktowane będzie co piąta runda a na finałowym okrążeniu do zdobycia będzie podwójna liczba punktów. Podczas obu weekendowych zawodów o godzinie 13:20 odbędzie się prezentacja zawodników a kolarze ruszą na trasę dwadzieścia minut później. Dekoracja zwycięzcy klasyfikacji generalnej odbędzie się bezpośrednio po wyścigu w Borku Wielkopolskim.

Klasyfikacja BDC Korony Miast po 2 wyścigach

1. Łukasz Bodnar (CCC Polsat Polkowice) - 40
2. Paweł Cieślik (Mróz Active Jet) - 23
3. Błażej Janiaczyk (Mróz Active Jet) - 15
4. Marcin Urbanowski (DHL Author) -12
5. Sylwester Janiszewski (CCC Polsat Polkowice) -12
6. Dariusz Rudnicki (Aktio Group Mostostal Puławy) -10
7. Mariusz Wiesiak (Team Nippo) -10
8. Marek Cichosz (Legia Felt) - 8
9. Krzysztof Jeżowski (CCC Polsat Polkowice) - 6
10. Wojciech Kaczmarski (Legia Felt) - 6
11. Tomasz Smoleń (CCC Polsat Polkowice) - 4
12. Wojciech Skarżyński (Warmińsko-Mazurski KS) - 4
13. Jakub Komar (Legia Felt) - 3
14. Tomasz Lisowicz (CCC Polsat Polkowice) - 2
15. Paweł Poljański (Kellys Cartusia Kartuzy) - 2
16. Radosław Romanik (DHL Author) - 1
17. Piotr Krajewski (Mróz Active Jet) -1
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL