Jestes 41036825 gosciem na naszej stronie
Artur Kozal wygrywa
i goni klasyfikację generalną

Przedostatni czwartek kolarski roku 2018

Jan Zugaj (od lewej) jest w znakomitej formie. Był w pierwszej trójce w Bike Challenge 2018 na 120 km, dziś znów był w odjeździe i zajął czwarte miejsce open i wygrał rywalizację w kategorii M40/50.

To był znów ładny wrześniowy czwartek kolarski na torze samochodowym "Poznań". Na starcie stanęło 97 osób, w tym siedem pań. Fani szosy ścigali się na dystansie 49 kilometrów. Jako pierwszy linię mety minął Artur Kozal z Mosiny (FTI Racing Team) przed Sławomirem Spławskim z Bogdanowa (Merx Team) i Damianem Mielą z Wrocławia (Strefasportu.pl MW Invest).

Ruszyli punktualnie o godzinie 17.30. Przez pierwszych sześć okrążeń były, raz za razem, próby odjazdu. Ale wszystkie one kończyły się po kilku kilometrach. W połowie dystansu mocno pociągnęli do przodu dwaj kolarze: Wojciech Ziółkowski (Domin JF Duet) i Artur Kozal. Zyskali przewagę kilkudziesięciu metrów nad peletonem i wkrótce do nich dołączyli kolejni zawodnicy: Jan Zugaj z Noworgardu (NTS JF Duet Goleniów), Sławomir Spławski, Damian Miela, Krzysztof Paterka z Leszna (LKK Leszno) i Marcin Karbowy (Guidon Challetois).

Artur Kozal, Sławomir Spławski, Damian Miela - pierwsi trzej zawodnicy na mecie.

Wojciech Ziółkowski i Marcin Karbowy to zawodnicy elity. Naciskali mocno na pedały, a amatorska piątka też dawała solidne zmiany. Na dwie rundy do końca, 8200 metrów, wiadomo było już, że nikt z peletonu nie dogoni siedmiu śmiałków.

Najszybciej finiszował Artur Kozal, drugi był Sławomir Spławski, trzeci - Damian Miela. Jan Zugaj został sklasyfikowany jako czwarty open a Krzysztof Paterka jako piąty.

Najlepsza piątka, Tadeusz Jasionek i Romuald Szaj.

Peleton przyprowadził, szesnaście sekund za zwycięzcą, niespełna 17-letni Tomasz Kamiński (UKS Mróz Jedynka Kórnik). Finiszowali za nim Artur Małkowski z Kobylnicy (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) i Cyryl Kędziora z Baranowa (Rowery Małgośka).

3. Jerzy Neumann -01:09:36

– Dziś znów wygrałem - cieszył się za linią mety Artur Kozal. – To ważne dla mnie zwycięstwo. To był mój trzynasty start w tegorocznych czwartkach kolarskich, a do klasyfikacji generalnej liczą się wyniki z piętnastu imprez. Ciągle walczę o zwycięstwo w generalce. Jeśli wygram za tydzień, wygram też w klasyfikacji generalnej w kategorii M20/30 - mówił zawodnik z Mosiny.

Sławomir Urbański, Łukasz Pikosz, Artur Kozal i Marcin Bączyk - uczestnicy czwartku kolarskiego, 27 września 2018.

Ostatni czwartek kolarski w tym roku za tydzień, 4 października. Wielki finał tegorocznego cyklu zmagań szosowych amatorów na torze samochodowym "Poznań" w niedzielę 7 października.