R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41309981 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Bardzo szybkie dwanaście rund

 

Wyścig kolarski na torze  samochodowym "Poznań", czyli ostatnia próba przed Krzywiniem  


Mikołaj Gutek przed Łukaszem Rakoczym. Tor samochodowy "Poznań", 10 czerwca 2014.
Fot. Piotr Kurek

Dzisiaj, 10 czerwca, kolarze nie tylko Wielkopolski spotkali się na torze samochodowym "Poznań", by rywalizować w wyścigu szosowym. Była to dla nich ostatnia próba formy przed Mistrzostwami Polski mastersów i amatorów cyklosportu, które odbędą się w najbliższy weekend w Krzywiniu. Dwanaście rund, czyli dystans 49 km, najlepsi zawodnicy pokonali w godzinę cztery minuty 15 sekund, czyli ze średnią prędkością ponad 45 km/h. Pierwszy linię mety przejechał Mikołaj Gutek, 17-latek z Lublina, zawodnik Tarnovii Tarnowo Podgórne.

Rozpoczęli jazdę o 18.45. Już na pierwszym okrążeniu (4086 metrów) poszedł mocny atak, którego aktorami byli dwaj młodzi zawodnicy Tarnovii Tarnowo Podgórne Mikołaj Gutek i Wojciech Sykała oraz Łukasz Rakoczy, Kacper Szczepaniak i Lech Ergang.  


Ostatnie chwile przed startem.
Fot. Piotr Kurek

Co tu dużo mówić, ta piątka jechała nadzwyczaj szybko, powiększając przewagę nad peletonem na każdym kolejnym okrążeniu o 10 sekund. Na przedostatnim okrążeniu Mikołaj Gutek i Łukasz Rakoczy odskoczyli do przodu, zyskując kilkadziesiąt metrów przewagi nad kolegami z ucieczki. 

Na finiszową kreskę pędzili niesamowice szybko Mikołaj Gutek i Łukasz Rakoczy. Tego pierwszego zawodnika sto metrów przed metą zachwiało mocno, kibice widzieli go już leżącego na torze "Poznań", ale 17-latek (uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Świdnicy) zdołał zapanować nad rowerem i na mecie był  pierwszy. Łukasz Rakoczy był o pół koła wolniejszy. 


W dzisiejszym wyścigu brali aktywny udział zawodnicy Tarnovii Tarnowo Podgórne, podopieczni trenera Piotra Brońskiego (piąty z prawej).
Fot. Piotr Kurek

Był to najszybszy tegoroczny wyścig kolarski na torze samochodowym "Poznań". Dystans 49 km czołowa dwójka pokonała w czasie 1 godziny 4 minut 15 sekund. 

Zawodnicy Tarnovii Tarnowo Podgórne startowali treningowo, zatem w konkurencji kolarzy do lat 50 pierwsze trzy miejsca zajęli: 1. Łukasz Rakoczy - 1:04:15, 2. Kacper Szczepaniak - 1:04:45, 3. Artur Kozal - 1:05:47, zaś w kategorii 50 lat i więcej na podium stanęli: 1. Lech Ergang - 1:04:50, 2. Artur Spławski - 1:08:55, 3. Romuald Szaj - 1:09:10.

Startowało 39  mastersów i trzynastu zawodników Tarnovii Tarnowo Podgórne.

W nabliższy weekend, 14 i 15 czerwca, w Krzywiniu odbędą się szosowe Mistrzostwa Polski mastersów i amatorów cyklosportu. Kolejny wyścig na torze samochodowym "Poznań" w środę 25 czerwca 2014.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL