R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41207055 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Szosowe święto już w niedzielę,
czyli osiem razy pod Prababkę

 

II Międzynarodowy Wyścig Kolarski Zawonia 2014

W niedzielę, 13 lipca, na drogach gminy Zawonia i gminy Trzebnica rozegrany zostanie II Międzynarodowy Wyścig Kolarski oraz Mistrzostwa Polski Państwowej Straży Pożarnej w kolarstwie.

Setki kolarzy wspinać się będą między innymi na szczyt "Prababka", położony pomiędzy sołectwami Radłów i Skotniki. To będzie naprawdę wielki sportowy wyczyn. Podjazd na ten szczyt ma 14 stopni nachylenia i jest jednym z najtrudniejszych podjazdów w Europie.

W trakcie ubiegłorocznego wyścigu z rywalizacji wycofała się niemal połowa zawodników nie mogąc sobie poradzić z "Prababką". Swoja nazwę wywodzi od równie trudnego podjazdu w Czechach nazwanego "Pradziadem". Kolarze, którym udało się już pokonać to wzniesienie, otrzymują specjalny certyfikat, równy niemal temu, który otrzymują żeglarze przekraczający równik.

Do Zawoni zjadą ekipy z całej Polski i kilku krajów Europy. Udział w tym święcie kolarstwa zapowiedziało również wielu znamienitych gości, w tym między innymi mistrz olimpijski z Soczi w łyżwiarstwie szybkim Zbigniew Bródka, także strażak.

Kolarze ścigać się będą w różnych kategoriach i na różnych dystansach. Najwięcej do pokonania będą mieli zawodowcy - mężczyzni - 8 okrążeń o łącznej długości ponad 190 km. Tak więc to im przypadnie w udziale obowiązek pokonania "Prababki" aż ośmiokrotnie. Zawodnicy rywalizować będą o Puchar Marszałka Województwa Dolnośląskiego, a zawodniczki o Puchar Prezesa LGD Kraina Wzgórz Trzebnickich.

Mieszkańcy gminy Zawonia już przygotowują się do przyjęcia swoich gości. Sołectwa dekorują trasy, reklamują swoje walory i pokazują co bardziej atrakcyjne miejsca u siebie, będą także dzielić się smakowitymi, domowymi wyrobami kulinarnymi. Organizatorzy wyścigu nie zapomnieli również o mieszkańcach gminy i jej gościach, którzy będą mogli spędzić miło czas w trakcie sportowego pikniku rodzinnego. Przygotowano szczególnie wiele atrakcji dla najmłodszych. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL