R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867647 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Będzie się dużo działo!

 

Prezentacja Tauron Lang Team Race
i Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowymCoraz więcej kolarzy amatorów ściga się na szosie.
Fot. Lang Team


Nowy cykl wyścigów szosowych dla amatorów Tauron Lang Team Race oraz Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym Sobótka – Strzelin Kondratowice 2015 były głównymi tematami prezentacji, która odbyła się w Centrum Olimpijskim w Warszawie.


Tauron Lang Team Race to odpowiedź na rosnącą popularność kolarstwa szosowego i coraz większe zapotrzebowanie na nowe imprezy. – Po ubiegłorocznych sukcesach polskich zawodników widzimy, że coraz więcej osób jeździ na rowerze, także szosowym. To właśnie dla nich jest Tauron Lang Team Race, zawody, które mają propagować kolarstwo poprzez umożliwienie jak największej liczbie chętnych rywalizacji w profesjonalnych warunkach – powiedział dyrektor generalny Tauron Lang Team Race Czesław Lang.

Pierwsza edycja Tauron Lang Team Race zostanie rozegrana 12 kwietnia podczas tradycyjnego otwarcia sezonu w Sobótce. To jednodniowe kolarskie święto jest organizowane przez Lang Team i KS Ślęża Sobótka. W ramach otwarcia sezonu odbędzie się wyścig dla kolarzy licencjonowanych "Ślężański Mnich" i inauguracyjne zawody Tauron Lang Team Race.

W tym sezonie nowy cykl wyścigów szosowych będzie się składał z pięciu edycji. Po Sobótce amatorzy będą mogli spróbować sił na trasach w Rzeszowie (31 maja), Gdańsku (14 czerwca), Krokowej (05 lipca) i Bytowie (30 sierpnia). Każda edycja to dwa dystanse – Mini (40-70 km) dla zawodników od 16 roku życia oraz Maxi (80-120 km) dla kolarzy pełnoletnich. Mamy nadzieję, że uda się zachęcić do startu jak najwięcej kolarzy-amatorów. W Polsce ponad 5 mln osób uprawia ten sport. Inwestują w swoje zdrowie, dobry sprzęt, spędzają w sezonie wiele godzin na rowerze. To grupa, w którą warto inwestować także z komercyjnego punktu widzenia, dlatego zdecydowaliśmy się na zaangażowanie w kolejny po Tour de Pologne projekt kolarski – Tauron Lang Team Race. Od kilku lat – zgodnie z naszą strategią sponsoringową – staramy się wybierać zawodowe projekty, którym towarzyszy atrakcyjna dla naszych obecnych i przyszłych klientów część amatorska. Wierzę, że pięć tegorocznych wyścigów szosowych będzie takim przedsięwzięciem. Zanosi się na prawdziwe święto kolarstwa amatorskiego – przekonuje Paweł Gniadek, dyrektor Departamentu Komunikacji rynkowej i PR Tauron Polska Energia. 


Podczas dzisiejszej prezentacji w Warszawie.
Fot. Lang Team

Edycje Tauron Lang Team Race zostaną włączone do cyklu Pucharu Polski amatorów w kolarstwie szosowym. Główną nagrodą w tej rywalizacji będzie Puchar Prezesa Polskiego Związku Kolarskiego. Chcemy, aby oprócz Tauron Lang Team Race w Pucharze Polski znalazły się wyścigi z innych cykli. Liczę na to, że to będzie nowa, ciekawa rywalizacja, która w przyszłości przyniesie następców Michała Kwiatkowskiego i Rafała Majki – powiedział prezes Polskiego Związku Kolarskiego Wacław Skarul. 

Rywalizacja w Tauron Lang Team Race będzie toczyć się w pięciu kategoriach wiekowych wśród mężczyzn oraz czterech kategoriach wśród kobiet na obu dystansach – a więc w sumie w 18 kategoriach. Najlepsi zawodnicy we wszystkich kategoriach otrzymają nagrody rzeczowe i finansowe. Nagrody finansowe obejmą czołowe trójki zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych. Zwycięzca każdej edycji na dystansie Mini otrzyma 350 złotych, a na dystansie Maxi 500 złotych. Natomiast zwycięzca klasyfikacji generalnej na dystansie Mini otrzyma 400 złotych, a na dystansie Maxi 550 złotych. Łączna pula nagród przekroczy 100 tysięcy złotych. Rywalizujący w Tauron Lang Team Race mogą także liczyć na atrakcyjne nagrody rzeczowe, wśród których znajdą się zestawy produktów energetycznych Vitarade oraz stroje kolarskie Quest.

Wyjątkowym wydarzeniem tego sezonu będą Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym Sobótka – Strzelin Kondratowice 2015, które zostaną rozegrane w dniach w dniach 24-28 czerwca i będą wspólnie organizowane przez Lang Team i KS Ślęża Sobótka. – Współpraca z Lang Team bardzo motywuje. Jestem przekonany, że pod względem organizacyjnym i promocyjnym ta impreza ma ogromny potencjał. Śmiem twierdzić, że wspólnie z Czesławem Langiem zorganizujemy najlepsze krajowe mistrzostwa na całym świecie – powiedział prezes KS Ślęża Sobótka Przemysław Bednarek. O tym, że będą to najlepsze mistrzostwa przekonany jest także prezes Polskiego Związku Kolarskiego Wacław Skarul. Poza polskimi kolarzami z zawodowych grup UCI World Teams będą także zawodnicy CCC Sprandi i ActiveJet. Piotr Wadecki i Piotr Kosmala – dyrektorzy sportowi – będą mieli sobie coś do udowodnienia – dodał Skarul.

W ciągu czterech dni mistrzostw zawodnicy i zawodniczki elity, a także z kategorii junior i orlik będą rywalizować na trasach jazdy indywidualnej na czas oraz ze startu wspólnego. Zawody będą szeroko relacjonowane przez Telewizję Polską, a najważniejsze wyścigi – jazda indywidualna na czas elity mężczyzn (44 km) oraz wyścig ze startu wspólnego elity mężczyzn (234 km) będą transmitowane w TVP 1. Sztuką jest dobrze zorganizować zawody, ale również dobrze je pokazać. To musi być prawdziwy spektakl dla kibiców i widzów – powiedział Czesław Lang.

Koniec czerwca jest terminem, w którym UCI przewidziała krajowe mistrzostwach we wszystkich państwach. Dzięki temu o krajowy prymat mogą walczyć najlepsi polscy kolarze z mistrzem świata Michałem Kwiatkowskim i zwycięzcą 71. Tour de Pologne Rafałem Majką na czele. Lang Team oraz KS Ślęża Sobótka będą wspólnie organizować Mistrzostwa Polski przez najbliższe cztery lata.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL