R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41625068 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Spektakularny sukces 15-latka

 

Kacper Półtorak z Sobótki
dziś najszybszy na torze "Poznań"


Kacper Połtorak sensacyjnym zwycięzcą czwartku kolarskiego na torze samochodowym "Poznań", 2 czerwca 2016.
Fot. Piotr Kurek

Kacper Półtorak z Sobótki wygrał dziś (2 czerwca) kolejny w tym roku, już siódmy, czwartek kolarski na torze samochodowym "Poznań". To najmłodszy zwycięzca w historii wszystkich imprez szosowych w tym miejscu. Ma 15 lat, od czterech lat trenuje na rowerze i startuje w zawodach.

Prezes Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów Romuald Szaj miał dziś pogodowego nosa i ustalił, że kolarze pojadą dziesięć rund, nie zaś piętnaście. Od startu poszły, raz za razem, mocne ataki. Na drugiej rundzie zdecydowanie pociągnął do przodu Artur Kozal z Mosiny. Obok niego jechało jeszcze trzech zawodników. Na kolejnym okrążeniu z zasadniczej grupy uciekło sześciu kolarzy, także ci z Sobótki. Zdołali oni dociągnąć do prowadzących - Artura Kozala i Sławomira Spławskiego.


Artur Kozal (2. miejsce), Kacper Półtorak (zwycięzca), Romuald Szaj - prezes Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów, Paweł Górniak (3. miejsce).
Fot. Piotr Kurek

Na kolejnych rundach dziesiątka zwiększała przewagę nad grupą zasadniczą. Kiedy zawodnikom pozostało około 10 km do finiszowej kreski, niebo gwałtownie się zachmurzyło i lunął deszcz. Dmuchnął też wiatr, zatrzymując prawie kolarzy.

Przemoczeni i zmęczeni zwolnili przed ostatnim zakrętem, szykując się do finiszowej rozgrywki. Ten moment jakby kolarskiego przestoju sprytnie wykorzystał Kacper Półtorak z Sobótki, który gwałtownie przyspieszył, zyskał kilkadziesiąt metrów przewagi i zdołał dojechać jako pierwszy do mety. Drugi był Artur Kozal z Mosiny, trzeci Paweł Górniak z Piły.


Na ośmej rundzie lunęło na całego. Kolarze przetrwali gwałtowny atak deszczu i ukończyli wyścig.
Fot. Piotr Kurek

– Mam 15 lat, 2 sierpnia ukończę szesnaście - mówił szczęśliwy zawodnik KS Ślęża Sobótka. – Startowałem kilka razy na torze samochodowym "Poznań". Dziś zaryzykowałem na kilkuset ostatnich metrów i udało mi się wygrać. Uprawiam kolarstwo od czterech lat, moimi trenerami są Piotr Pawłowski i Maciej Piwowarski - to słowa utalentowanego zawodnika.

Czwartek kolarski - 2 czerwca 2016
CM20+30
1. Kacper Półtorak, Sobótka - 0:55:55 h
2. Artur Kozal, Mosina
3. Paweł Górniak, Piła - ten sam czas
Wystartowało 45 zawodników, ukończyło 30

Kobiety open
1. Marta Gogolewska, Wągrowiec - 00:56:36
Wystartowały dwie panie, ukończyła jedna

M40+M50
1. Piotr Pawłowski, Sobótka - 00:55:55
2. Franciszek Harbacewicz, Goleniów
3. Paweł Rychlicki, Poznań - ten sam czas
Wystartowało 32 zawodników, ukończyło 22

M60+
1. Grzegorz Ryżak, Poznań - 00:56:26
2. Romuald Szaj, Poznań
3. Sławomie Warach, Bełchatów - ten sam czas
Wystartowało 7 zawodników, ukończyło 6

Ścigało się prawie stu zawodników i dwie panie - Marta Gogolewska i Anna Cwojdzińska. Wszyscy startujący, mając w pamięci kraksę sprzed tygodnia, jechali szybko i rozważnie. Nikt się nie przewrócił, nie odniósł obrażeń.


Rafał Kubacki (od lewej), Piotr Pawłowski, Kacper Półtorak z Sobótki.
Fot. Piotr Kurek

Siódmy czwartek kolarski w sezonie 2016 zapisujemy jako spektakularny sukces młodego kolarza z Sobótki. Wygrać z utytułowanymi zawodnikami, to wielka sprawa dla Kacpra i jego trenerów oraz jego klubu.

                                                              Piotr Kurek 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL