R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41625744 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Paweł Rychlicki dziś najszybszy

 

Dziesiąty czwartek kolarski 2016
na torze samochodowym "Poznań"


Paweł Rychlicki w ładnym stylu wygrał 23 czerwca dziesiąty czwartek kolarski na torze samochodowym "Poznań". To drugie jego zwycięstwo w tym miejscu w tym roku - poprzednio triumfował 28 kwietnia.
Fot. Krzysztof Nowak

Paweł Rychlicki z Poznania (Merx Team) wygrał dziś wyścig szosowy na torze samochodowym "Poznań". Była to dziesiąta odsłona czwartków kolarskich 2016, w której rywalizowało 80 kobiet i mężczyzn.

Jak było dziś gorąco, nie trzeba specjalnie opisywać słowami. I jakby na przekór warunkom pogodowym, kolarze sami zdecydowali, że tym razem pojadą nie dziesięć, a piętnaście rund (61290 metrów).

Wystartowali punktualnie o 18.30. Od początku nie było spokojnie. Ataki inicjowali i Sławomir Spławski, i Piotr Lis, i Bartosz Mikler, wielu innych zawodników. W drugiej fazie wyścigu odjechało dwunastu zawodników. Narzucili mocne tempo jazdy i wiadomo było, że grupa zasadnicza już ich nie doścignie.


Ścigało się dzisiaj 80 kobiet i mężczyzn.
Fot. Piotr Kurek

Jazda na ostatnim okrążeniu była popisem Pawła Rychlickiego z Poznania (Merx Team), który odskoczył kolegom z odjazdu na kilkadziesiąt metrów. Doścignęli go i około dwóch kilometrów przed finiszową kreską były kolarz grupy Mróz raz jeszcze pociągnął solo. Udało się, na metę wjechał samotnie.

Pięć sekund za nim o drugie miejsce zawalczyli Krzysztof Paterka z Leszna i Sławomir Spławski z Bogdanowa. Wygrał leszczynianin.


Krzysztof Paterka (2. miejsce), Paweł Rychlicki (1. miejsce), Romuald Szaj - prezes PTC, Sławomir Spławski (3.miejsce).
Fot. Piotr Kurek

W tym miejscu trzeba koniecznie przypomnieć, że drugi tegoroczny czwartek kolarski w dniu 28 kwietnia wygrał właśnie Paweł Rychlicki. Dziś odniósł drugie w tym roku zwycięstwo na torze samochodowym "Poznań", tym cenniejsze, że w upale i na dłuższej niż zazwyczaj trasie.

                                                        Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL