R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41393042 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Thor Hushovd zadebiutuje w Tour de Pologne

 

Nasz narodowy wyścig do 10 do 16 lipca 2012

Mistrz świata z 2010 roku - Norweg Thor Hushovd wystartuje w tegorocznej 69. edycji Tour de Pologne UCI World Tour. Zawodnik BMC Racing Team wraca do rywalizacji po infekcji wirusowej, która wykluczyła go z rywalizacji w Giro d’Italia.

Thor Hushovd musiał się wycofać po piątym etapie Giro d’Italia z powodu niedyspozycji. Jak się później okazała, winna jest temu infekcja wirusowa, która gnębi byłego mistrza świata od początku sezonu i nie pozwalała mu osiągnąć oczekiwanej formy.

- Przeprowadziliśmy po Giro d’Italia kilka testów w Centrum Sportowym Mapei, które wykazały ślady infekcji wirusowej z początku sezonu. Teraz jest już jednak wszystko w porządku - powiedział na łamach oficjalnej strony BMC Racing Team, szef medyczny ekipy doktor Max Testa.

Decyzją zespołu i samego zawodnika, Norweg wznowi ściganie w Tour de Pologne. Hushovd zadebiutuje w naszym narodowym tourze i z pewnością będzie jednym z najbardziej utytułowanych kolarzy w peletonie. W przeszłości Hushovd wygrał m.in.: mistrzostwa świata młodzieżowców oraz elity, jedenaście etapów Tour de France, trzy etapy Vuelta a Espana, a także etap na Giro d’Italia.

Przypomnijmy, że 69. Tour de Pologne UCI World Tour odbędzie się w dniach 10-16 lipca. Wcześniej swój udział w TdP zadeklarował Belg Tom Boonen.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL