R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873401 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
W najbliższą niedzielę kolarski wyścig szosowy

 

„Błękitna Pętla – Gniezno 2012”
Memoriał Jerzego Palickiego

 

W niedzielę 8 lipca w okolicach Gniezna (Strzyżewo Kościelne) odbędzie się kolarski wyścig szosowy. Jego nazwa "Błękitna Pętla - Gniezno 2012" Memoriał Jerzego Palickiego.

Szosowcy rywalizować będą w kategoriach: junior 1994 i młodsi, elita (1993-1982), masters I (1981-1972), masters II (1971-1962), masters III (1961-1952), masters IV (1951 i starsi), kobiety (open - 1994 i starsze), superamator kobiety i superamator mężczyźni

Kolarze rozpoczną rywalizację o godzinie 13.00 (wszystkie kategorie równocześnie) na dystansie 70 km (5x14), superamatorzy (kobiety i mężczyzni) startują dwie minuty później i pokonają 28 kilometrów. Premie górskie na 14 i 42 kilometrze (na linii mety).

Organizatorem imprezy jest UKS Gnieźnieński Klub Kolarstwa Górskiego, który wspierają - Krystyna Palicka, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie i Urząd Miasta Gniezna.

Biuro wyścigu zlokalizowane będzie w świetlicy wiejskiej w Strzyżewie Kościelnym. Zapisy w dniu wyścigu od 10 do 12.30, odprawa techniczna około 12.45.

Komandorem wyścigu jest wiceprezes Gnieźnieńskiego Klubu Kolarstwa Gorskiego Dawid Marosz - tel. 509 200 101, niezbędnych informacji o imprezie może także udzielić Radoslaw Jaskulski - tel. 692 940 779.

Regulamin niedzielnej imprezy na stronie www.gkkg.pl
 

 

Siedemnastu Polaków na starcie
69. Tour de Pologne rusza 10 lipca z Karpacza

 

Paweł Cieślik (z lewej) i Adrian Kurek startowali przed rokiem w Tour de Pologne, obaj pojadą także w tym roku w polskim wyścigu narodowym. Bukowina Tatrzańska, 5 sierpnia 2011.

Siedemnastu polskich kolarzy znalazło się na wstępnej liście startowej 69. Tour de Pologne, który rozpocznie się 10 lipca w Karpaczu. Cały peleton ma liczyć dwustu zawodników z 25 zespołów, w tym 8-osobowej reprezentacji Polski.

Liderami reprezentacji Polski mają być Marek Rutkiewicz i Bartosz Huzarski. Przed rokiem obaj byli najwyżej sklasyfikowanymi biało-czerwonymi: Huzarski uplasował się na siódmej pozycji, a Rutkiewicz na dziesiątej.

- Dziesięć lat temu stanąłem na podium Tour de Pologne. Byłem wówczas trzeci. Teraz też chcę stanąć na podium, ale na pierwszym miejscu - powiedział Rutkiewicz, którego deklaracja na ostatniej konferencji prasowej przed wyścigiem wywołała aplauz dziennikarzy.

Rutkiewicz, a także Huzarski i Łukasz Bodnar przyjechali do warszawskiego klubu "Champions" prosto z Kutna, gdzie zakończył się trzeci etap Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Towarzyszył im selekcjoner reprezentacji, a zarazem dyrektor sportowy grupy CCC Polsat Polkowice Piotr Wadecki.

- Moim zdaniem reprezentacja ma trzech liderów. Obok Rutkiewicza i Huzarskiego wymieniłbym młodego Pawła Cieślika, który już niejednokrotnie udowodnił, że znakomicie jeździ w górach - podkreślił Wadecki.

W biało-czerwonych koszulkach reprezentacji pojedzie ośmiu zawodników. Ponadto w składach zespołów elity i zaproszonych grup znalazło się dziewięciu polskich kolarzy.

Polacy zgłoszeni do 69. Tour de Pologne:
Liquigas: Maciej Bodnar
Omega Pharma: Michał Gołaś, Michał Kwiatkowski
Lampre: Przemysław Niemiec
Saxo Bank: Jarosław Marycz, Rafał Majka
Vacansoleil: Tomasz Marczyński
Caja Rural: Karol Domagalski
Utensilnord: Adrian Kurek

Reprezentacja Polski: Marek Rutkiewicz, Tomasz Kiendyś, Mateusz Taciak, Bartłomiej Matysiak (wszyscy CCC Polsat Polkowice), Łukasz Bodnar, Paweł Cieślik (Bank BGŻ), Damian Walczak (BDC MarcPol), Bartosz Huzarski (NetApp) 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL