R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878381 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Sławomir Spławski znów najszybszy

 

Trzeci w tym roku czwartek kolarski


Sławomir Spławski znów wygrał na torze "Poznań".
Fot. Piotr Kurek

Sławomir Spławski z Bogdanowa (Merx Team) wygrał dziś rywalizację szosową podczas trzeciego czwartku kolarskiego w tym roku na torze samochodowym "Poznań". Jest to już jego drugie zwycięstwo w sezonie 2019 w tym miejscu. Startowało prawie 140 osób, w tym trzy panie.


Świeciło dobrze słońce, temperatura wynosiła ponad 16 stopni Celsjusza, momentami wiatr meandrował po torze samochodowym "Poznań". Panie i panowie mieli dziś do przejechania 10 rund, czyli 40830 metrów. Na starcie stanęło prawie 140 osób, w tym kilka pań.

Od początku rywalizacji swego szczęścia próbowali w odjazdach różni kolarze amatorzy. Na pierwszej rundzie mocno pojechał Adrian Jatczak z Leszna (TC Chrobry Głogów). na drugiej na czele jechał Jakub Kędziora. Na kolejnych przewodzili peletonowi Jakub Malke, Łukasz Harbacewicz, Artur Spławski, Sławomir Urbański, Hubert Semczuk, Artur Małkowski. Aż na trzech okrążeniach na jego czele jechał Sławomir Spławski, na trzecim, na piatym i na siódmym.


Kamila Wójcikiewicz i Małgorzata Howis - dzielne panie wśród mężczyzn.
Fot. Piotr Kurek

Z ostatniego zakrętu wyjechał liczny peleton. Prawą stroną toru, jak zwykle, pędził po zwycięstwo Sławomir Spławski. Nikt nie dał mu dziś rady, choć  Jan Zugaj z Nowogardu (JF Duet Goleniów) mocno naciskał na pedały, jadąc obok "Spławika". Trzecie miejsce wywalczył Mikołaj Konieczny z Lipna (TC Chrobry Głogów).

Sławomir Spławski pokonał dystans prawie 41 km w czasie 54 minut 2 sekund, zatem średnia prędkość wyniosła 45,53 km na godzinę. To jego drugie zwycięstwo w w tym sezonie na czwartku na kolarskim; triumfował również dwa tygodnie temu.

Wśród pan triumfowała Kamila Wójcikiewicz z Poznania (Rybczyński-Bikes Remmers Team) przed Ewą Bańkowską i Małgorzatą Howis (obie panie ze Stargardu, JF Duet Goleniów).

Trzeci czwartek kolarski, 18 kwietnia 2019 - wyniki

M20/30
1. Sławomir Spławski - 54:02
2. Mikołaj Konieczny - ten sam czas
3. Jacek Swędrowski - ten sam czas

M40/50
1. Jan Zugaj - 54:02
2. Franiszek Harbacewicz - ten sam czas
3. Tomasz Grobelny - ten sam czas

M60 plus
1. Tadeusz Jasionek - 54:02
2. Bogusław Malke - ten sam czas
3. Janusz Węcławiak - dubel

Kobiety open
1. Kamila Wójcikiewicz - 54:02
2. Ewa Bańkowska - ten sam czas
3. Małgorzata Howis - dubel


Czwartkowe podium: dwie panie i trzech mężczyzn oraz Romuald Szaj - organizator szosowych imprez na torze samochodowym "Poznań".
Fot. Piotr Kurek

Za tydzień, 25 kwietnia, kolejne spotkanie amatorów szosy na torze samochodowym "Poznań". Tak jak dzisiaj, do pokonania będzie 10 rund. Początek rywalizacji o godzinie 18.00, weryfikacja zgłoszeń do 16.30 do 17.30.

                                         Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL